Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TRT Haber canlı yayınında, İsveç'in başkenti Stockholm'de tarihi belediye binası önünde toplanan bölücü terör örgütü PKK/YPG yandaşlarının, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef almasına sert sözlerle yüklendi.

İSVEÇ'İN MAZERETİ YOK!

Stockholm'de gerçekleşen terör eyleminin şehir merkezinde gerçekleştiğini, bunun bir mazereti olamayacağını ifade eden Bakan Çavuşoğlu, "Stockholm Büyükelçimiz de Türkiye’nin tepkisini iletti. Beklentilerimizin karşılanması, terörle mücadele alanında gerekli adımları atmaları gerekiyor." dedi.

"YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ YERİNE GETİRMELERİ GEREKİYOR"

İsveç'in terör örgütleriyle mücadelede kendilerine söz verdiklerini belirten Çavuşoğlu, "Hem FETÖ hem PKK/YPG ile mücadele sözü var. Yeni hükümetten olumlu adımlar gördük, açıklamalarda olumlu ama eylemde görmemiz lazım. Yükümlülüklerini yerine getirmeleri gerekiyor" ifadelerini kullandı.

NATO'YA BÖYLE Mİ GİRECEKLER?

Terör örgütü PKK/YPG'nin İsveç'in NATO üyeliği yoluna mayın döşediğini vurgulayan Çavuşoğlu, "Bu mayınları temizlemek İsveç’in görevi. Burada terör örgütüne para da toplanıyor, insan da devşiriliyor. Tercih İsveç’indir, İsveç’in bu konuda bir tercihte bulunması şarttır." diye konuştu.

Bakan Çavuşoğlu, "Terör örgütünün esas hedefi Türkiye, ikinci hedefi İsveç'in NATO üyeliğini engellemek." sözlerini kaydetti.

Yorumlar 0 Yorum Var