Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman'da deprem enkazında kalarak hayatını kaybeden AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş'ın ailesini arayarak taziye dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman Afet Koordinasyon Merkezi'nde (Adıyaman Valiliği), ilde yaşanan deprem sonrası gerçekleştirilen arama kurtarma çalışmalarına destek için bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nu telefonla aradı. Erdoğan, Karaismailoğlu vasıtasıyla depremde hayatını kaybeden AK Parti Adıyaman Milletvekili Taş'ın ağabeyi Ahmet Taş ile konuştu.

Taş ailesine başsağlığı dileyen Erdoğan, "Allah sabırlar versin. Rabb'im inşallah Yakup kardeşimizi, şehitler sınıfına dahil eder. Tabii Hanımefendi de aynı şekilde bu şehadet şerbetini içti. Bütün Taş ailesine en kalbi duygularla selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Ben de bölgeyi dolaşacağım, Adıyaman'a da uğrayacağım inşallah. Rabb'im yar ve yardımcımız olsun." diye konuştu.

Bölgeyi ziyaret edeceğini belirten Erdoğan, "Bütün aileye, cenaze namazına katılacak tüm kardeşlerime selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Ruhu şad olsun. Biz de Ankara'dan 'Fatihalarımızı gönderelim inşallah." dedi.

Milletvekili Taş, son yolculuğuna uğurlandı

Bu arada merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depreme Adıyaman'daki 9 katlı apartmanda yakalanan ve binanın tamamen yıkılması sonucu ailesiyle birlikte enkaz altında kalarak hayatını kaybeden Yakup Taş, son yolculuğuna uğurlandı.

Taş için kılınan cenaze namazında yakınları ve çok sayıda vatandaş ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu da saf tuttu.

Yorumlar 12 Yorum Var
 • Anadolu Genci 08.02.2023 09:26
  Bu depremin maddi maliyeti 50-60 milyar dolar civarı olacaktır..... Dost ülkelerden,zengin iş adamlarından büyük fedakarlıklar bekliyoruz. Biz vatandaş olarak ne gerekiyorsa yapacağız!!! Yaralar sarılacak fakat REİS e sahip çıkalım,deprem sonrası muhalefet topyekün saldıracak..
 • Anadolu Genci 08.02.2023 09:23
  Dünya çapında böyle bir deprem İLK...Bunu Abd,İngiltere ve diğer ülkeler bile bilimsel olarak açıkladılar. Bu deprem üzerinden REİS e saldıracak olan muhalefete bizler fırsat vermemeliyiz. Aynı anda binlerce km kare içinde ve 13 milyonu etkileyen ve 9 saat ara ile aynı şiddette 2 depremden bahsediyoruz..İlk 48 saat KAOS un olması çok çok doğal.
 • Anadolu Genci 08.02.2023 09:21
  Asker bölgeye gitmeliydi yada neden gitmedi diyen zümre kafanız iyimi??? Eğitimsiz ve teçhisatsız askerin bölgede deki milyonlarca sivilden ne farkı var? yani ne yapabilir asker süper gücümü var?zaten onşarın yapabileceğini siviller yapıyor!! Arama kurtarma askerleri bölgeye ilk gidenler zaten,diğer askerlerin böyle bir vasfı yok!!!!!! İllaki kamuflaj mı görmek derdiniz?
 • Türk 08.02.2023 08:27
  Allah rahmet eylesin... Mekanı cennet olsun
 • Özgür ata 08.02.2023 06:36
  Deprem olur olmaz Mehmetçik bölgeye arama kurtarmaya yardım için yollanmalıydı. Çok stratejik bir ihmal yapıldı, muhalefetin eline koz verildi
Daha fazla yorum görüntüle