Zeka testi ile kendini kanıtlamak isteyenleri buraya kilitleyecek optik illüzyon ile karşınızdayız. Yapraksız, sadece kuru dallardan oluşan bu ağaçta gizli olan 3 hayvanı 10 saniyede bulmanız gerekiyor. Kendine güvenen şansını denesin!

Zeka testleri ile görsel zekanızı, bilişsel seviyenizi ve hafıza gücünüzü ölçebilirsiniz. Zeka testi çözmek için gözlem becerilerinizin oldukça kuvvetli olması gerekir. Böyle IQ testleri yaparak zihinsel keskinliğiniz de artacak. Peki hazırlanan zeka testi görselinde gizli olan 3 hayvanı 10 saniyede görebilecek misiniz?

ZEKA TESTLERİ İLE KENDİNİZİ GELİŞTİRİN

Kısa süreli hafıza sorunlarına iyi gelecek, beyin hücreleri arasındaki iletişimi geliştirecek zeka testleri ile keyifli anlar da geçirebilirsiniz. Beyninizi böyle ufak egzersizlerle geliştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Her gün ufak çalışmalar yaparak hafızanızı da kuvvetlendirebilirsiniz.

GÖRSEL VE BİLİŞSEL YANLARINIZ SINANACAK

Hazırlanan zeka testi optik illüzyon olarak tasarlanmaktadır. Optik illüzyonlar niteliksel ve niceliksel yaklaşımlar barındırmaktadır. Bu tür IQ testleri ile görsel ve bilişsel yanlarınız sınanmaktadır. Bu tür içeriklerle kendinizi bir yandan denerken bir yandan da pratik yapmış olacaksınız.

ZEKA TESTİNDEKİ ÜÇ HAYVAN NEREDE?

Zeka testi görselinde bulunan üç ağacın yaprakları dökülmüştür. Sadece dalları bulunan ağaçların arasında ise üç hayvan gizlenmektedir. Bu gizli hayvanları bulmanız için verilen süre ise sadece 10 saniyedir. Sürenizin geçtiğini ve artık sona yaklaştığınızı hatırlatmak istiyoruz. Hadi son kez odaklanın ve süre bitmeden doğru sonuca ulaşın.

TESTİ ÇÖZEBİLDİNİZ Mİ?

Verilen sürenin sonuna geldik. 10 saniyede gizli olan 3 hayvanı bulabildiyseniz tebrik ederiz. Gözlem beceriniz ve dikkatiniz oldukça iyi durumda. Testte bulunan hayvanlar fil, kedi ve koalaydı. Eğer hayvanlardan bazılarını bulamadıysanız doğru cevabı yukarıya bırakıyoruz.

Peki siz kaç saniyede kaç hayvan bulabildiniz? Yorumlara yazmayı unutmayın.

Yorumlar 0 Yorum Var