İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, CHP'nin HDP'yi 6'lı masanın bir üyesi haline getirmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirmesine rağmen desteklemekten de geri durmadı.

Son günlerde İYİ Parti'de sular durulmuyor. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun HDP ile kurduğu ittifaka tepki gösteren İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, art arda açıklamalarda bulundu.

Ağıralioğlu, son olarak Twitter adresinden açıklama yaparak, "Malum ve haklı itirazlarım sebebiyle de partimize 28. dönem milletvekili adaylık müracaatında bulunmadım." dedi.

İşte Yavuz Ağıralioğlu'nun açıklamaları:

Elli yıllık ömrümü ve mücadelemi sadece ve sadece kendisine adadığım; Aziz Türk Milleti: Bildiğiniz üzere, siyaseti kalbimle yapıyorum ve hep muhafaza etmeye gayret gösterdiğim nezaketli bir üslup hattı üzerinde konuşmaya gayret ettim, eleştirilerimi yaptım ve de mücadele ettim.

Bugüne kadar da hep inandıklarımı konuştum, hep kalbimden gelenleri ve doğru bildiklerimi söyledim. Hiç riyakârlık yapmadım, milletime hiç yalan söylemedim, ne arkadaşlarımı ne milletimi kandırmadım ve bilerek yanlışı savunmadım. Bu dosdoğru istikamet üzere de bir hat inşa ettim.

Siyasi rakiplerimize tenkitlerimizi ifade ederken kullandığım dile özellikle dikkat ettim. Ayrıştıran, kutuplaştıran ve milletimizi bıktıran kavga, hakaret ve tehdit diline de asla tevessül etmedim. Milletimizin hakkı için haykırdım ve doğru bildiklerimi de ısrarla savundum.

Bildiğiniz üzere, TBMM'de düzenlediğim basın toplantısı ile itirazlarımı ve şerhlerimi de ilkeli siyaset ve şahsiyetimize borcumuzun bir gereği olarak milletim ile paylaştım. Malum ve haklı itirazlarım sebebiyle de partimize 28. dönem milletvekili adaylık müracaatında bulunmadım.

İrademi beyan ettim. İradem nettir ve zamanla anlaşılacaktır. Parti teşkilâtlarımızın hissiyatı ise bilinsin, duyulsun istiyorum. Gelen telefonlardan anlıyorum ki kızgın, kırgın, üzgün, hırpalanmış ve kahırlı bir şekilde oy verilecek. Ben kendi adıma bu vebale ortak olmayacağım.

Benim kararım, daha önce ifade ettiğim kendi sözlerimin gereğidir. Beş yıldır birlikte mücadele ettiğim; kendilerini çok sevdiğim, kendilerinin de beni çok sevdiğine inandığım İYİ Parti ailesinin hiçbir ferdinin, bu itiraz sebebiyle üzülmesini ve itham edilmesini de asla istemem.

Şahsiyetimi ve iddialarımı, sahici olmayan bir sahte sürece kurban etmeyeceğim. Doğruyu söylerken susmamızın beklendiği bir ortamda, inanmadığımıza inanıyor gibi, güvenmediğimize güveniyor gibi davranmaktansa kendimi milletimizin vicdanına emanet ediyorum. Allah kerimdir...

Yorumlar 6 Yorum Var
 • Göktürk 25.03.2023 16:48
  Yani pkk 'yı hükümet olursanız ortak olacaksınız öylemi?
 • Halk 25.03.2023 13:14
  Geçmişte Askerimizi Polisimizi Vatandaşımızı Şehit edenlerle Bakanlık Verenlere Fetöcüleri Terör Destekçilerini Serbest Bırakacağını Söyleyenlere Oy Verirken Birkez Daha Düşünün Unutmayınki Bunları Bildiğiniz Halde Ve buna rağmen Destek Verirseniz Şehitlerimizin Kemikleri Sızlayacaktır Bu Vebalin Altında Kalmayın.
 • ömer faruk kara 25.03.2023 12:35
  dürüst ol be.kıvırma açık ol ne eğip bükülüp duruyorsun siz kimden akıl alıyorsunuz güya milliyetçi olacaksınız sizin de chp den zerrece bir farkınız yoktur ölümüne Recep Tayyip ERDOĞAN
 • Milliyetçi TÜRK 25.03.2023 12:32
  Bu nasıl bir zihniyet ya
 • Nalan 25.03.2023 11:59
  Bunlar ne içiyor.
Daha fazla yorum görüntüle