Sancaktepe'de bir tütün dükkanı sahibi, dükkanına giren kişinin daha önceden kuzeninin dükkanında hırsızlık yapan gruptan birisi olduğunu fark etti. Şahsı etkisiz hale getirmek isteyen dükkan sahibi ile dükkanına giren şahıs arasında arbede yaşandı. Dükkan içerisinde yaşanan arbede güvenlik kamerasına yansıdı.

'Bu gece bana operasyon yapılacak’ diye düşündüm'
Olayı anlatan Emre Tezcan, “Olay akşam saatlerinde dükkanı kapatırken oldu. Müşteri geldi ürünleri sordu. Şüphelendim. Daha öncesinde kuzenimin dükkanını soymuşlardı. Resimler mevcuttu, kişiyi tanıyordum. Eşkalini biliyordum. Ürünleri sorunca şüphelendim. Ürünleri almadı. Ben de ‘bu gece bana operasyon yapılacak’ diye düşündüm ve onu etkisiz hale getirmek zorunda kaldım esnaf arkadaşlarımla beraber. O sırada şahıs kaçtı. Ben şahsı tanıdığım için temkinli davrandım. Ben dükkandan bir şey alıp kaçmasını bekliyordum. Ama büyük ihtimalle onun planı akşam gelip dükkanı boşaltmaktı. Keşif yapmaktı planı, müsaade etmedik” dedi.
Daha önce kendi dükkanına hırsız girdiğini anlatan Emirhan Aktürk ise, “Kahramanmaraş depremi ile aynı saatte dükkanımda hırsızlık vakası oldu. Tütüncü dükkanım var. Dükkanımda 120 ile 150 bin TL arası malzeme, mali kaybım var. 5-6 kişilik çete dükkanıma giriyorlar. 45 dakika içeride oyalanıyorlar. Dükkanı soyup araçlarını doldurup kayıplara karışıyorlar. Kuzenimin dükkanına o ekipten biri, çeteden biri geliyor. Kuzenim tanıyor, daha önce fotoğraflarını gösterdiğim için. Dükkanda aralarında boğuşma geçiyor. Sonra kaçıp gidiyorlar” diye konuştu.

Arbede anları kamerada
Tütün dükkanı sahibi ve dükkanına giren kişi arasında yaşanan arbede ve daha öncesinde farklı bir dükkanda yaşanan hırsızlık anlarına ait görüntüler kameraya yansıdı.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Adalet Aranmaktadır 01.04.2023 19:30
    Reis hiç haber izlemiyor mu ki bu hırsızlara hak ettiği ceza verilmesi için bir emir vermiyor adalet bakanına..Zira emniyet hemen hemen hepsini yakalıyor ama mahkemeler serbest bırakıyor..Ya da çok az ceza veriyor.Allahın azabı yakındır.
  • aaaa 01.04.2023 16:46
    Dövenleri içeri atın.suç işliyorlar.