CHP Şanlıurfa milletvekili Mahmut Tanal'ın Şanlıurfa’da Suriyelilerin işlettiği dükkanların vergi vermediği iddiası Şanlıurfa'daki Suriyeli esnaflar tarafından yalanlandı.

CHP Şanlıurfa 28. Dönem Milletvekili seçilen Mahmut Tanal Şanlıurfa’da 'Suriyeliler Caddesi' olarak bilinen Rabia Meydanı karşısındaki Şehit Nusret Caddesi’nde Suriyelilerin işlettiği dükkana gitti. 

Burada Suriyeliler üzerinden provokasyona imza atan Tanal, bir fırıncının fiş vermediğini ve vergisini ödemediğini iddia etti.

TANAL'DAN PROVOKASYON

Tanal o anları ise sosyal medya hesabından paylaşarak şu ifadelere yer verdi; "Şanlıurfa’da “Suriyeliler Caddesi” olarak bilinen Rabia Meydanı karşısındaki Şehit Nusret Caddesi’ndeyiz. Cadde komple Suriyeli sığınmacıların açtığı dükkanlarla dolu. Türk esnaf, 2-3 dükkanla azınlıkta. Zaten onlara da mahalle baskısı uygulanıyor.  Suriyeliler açısından fiş yok, vergi yok, yükümlülük yok. Şanlıurfa’daki Türk esnaf vergisini verirken, Suriyeliler ise fişsiz, faturasız ürün satıyor. Şanlıurfa’yı bu hale getiren AKP iktidarıdır, Erdoğan yönetimidir! Karar senin Şanlıurfa’m! Karar senin Türkiye’m!

SURİYELİ ESNAFLARDAN YALANLAMA GELDİ

Rabia meydanında fırın işleten işletmenin sahipleri ise fırınlarının resmi evraklarının bulunduğunu belediyeden izin aldıklarını vergi levhalarının bulunduğunu vergilerini ödediklerini belirtti.

Sigorta primlerini ödediklerini ve muhasebecilerinin bile bulunduğunu belirten esnaflar "Mahmut Tanal bize yalan söylüyor bize iftira atıyor. Burası fırın" dedi.

 

Yorumlar 13 Yorum Var
 • ismail. 25.05.2023 09:44
  Sanki türkler fiş kesiyorda
 • Simko 1453 25.05.2023 09:25
  PKK lı seyyar satıcılar pazarcılar tütüncüler fişsiz satış yapıyorlar hatta devlet memuru maliyeciler bile alışveriş yapıyor kimsenin sesi çıkmıyor sayın tanal
 • Tual 25.05.2023 08:36
  Türklerin işlettiği çalıştığı forumlar bir simit dahi alsak fiş veriyor bu Suriyeli sığınmacılarda fiş vermek zorunda
 • Ayaz 25.05.2023 07:42
  Vergiyi ödemeyen seyyar pkklılar dir git Aksaray’da emin önündedir şirinevlerdedir hertürlü ticareti yapmakdadir keki
 • Abdullah 25.05.2023 04:14
  Irkçılık yapmayalım bir gün olur o hor gördüğünüz Suriyelilere muhtaç hale gelirsin
Daha fazla yorum görüntüle