Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da oyunu kullandı. Erdoğan, "Katılımın son ana kadar rehavete varmadan gerçekleşmesini rica ediyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turunda oyunu İstanbul'da kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, oylarını kullanmak için Üsküdar Kısıklı'daki konutlarından çıkarak saat 12.05'te Saffet Çebi Ortaokulu'na geldi.

Okul bahçesini dolduran vatandaşların sevgi gösterilerinde bulunduğu Erdoğan'ı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile diğer ilgililer karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile "3279" numaralı sandığın bulunduğu sınıfın önünde sıraya girdi. Sandık görevlileriyle tokalaşan Erdoğan ile Emine Erdoğan, gerekli kontrolün yapılması için kimliklerini sandık görevlilerine verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan, kabine geçerek oylarını kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Emine Erdoğan, oy zarfını sandığa attıktan sonra mührü teslim ederek imzalarını attı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oy kullandığı "3279" numaralı sandıkta 380 seçmen vatandaşlık görevini yerine getirecek.

Seçmen listesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan 175, Emine Erdoğan da 174. sırada yer alıyor.

Aynı okulda, sabah saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal ve eşi Reyyan Erdoğan da oyunu kullandı.

"ERDOĞAN'DAN REHAVET UYARISI"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da oyunu kullandı. " Ülkemiz milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum." diyen Erdoğan, "Katılım son ana kadar rehavete ulaşmadan gerçekleşmesini vatandaşlarımdan rica ediyorum." açıklamasında bulundu.

Oyunu kullanan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

İlk defa iki turlu bir seçime şahit oluyoruz. Birinci tur malum 14 Mayıs'ta gerçekleşmişti. 

Tabii şimdi burada partiler yok. Sadece iki aday söz konusu. Bu iki adaya halkımız oy vereceği için. İnanıyorum çok kısa sürede oylama bitecektir. Dünya tarihinde yüzde 90’a varan katılımla seçim gerçekleştiren ülke yok. Türkiye, yüzde 90’a varan katılımla demokratik mücadelesini verdi, bugün de gerçekleştirecektir. Ülkemiz milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. 

Katılımın son ana kadar rehavete varmadan gerçekleşmesini rica ediyorum.

Yorumlar 6 Yorum Var
 • Nuhoğlu 28.05.2023 17:00
  Allahım reisi ve hayırlı arkadaşlarını muhafaza etsin hayırlarını artırsın
 • A.A.A 28.05.2023 14:42
  Türk Milletinin en büyük Düşmanı Rehavettir.! Biz Millet olarak, Çalışırız çalışırız son ana az kala Başlarız dinlenmeye.. halbuki işi bitir ondan sonra dinlen..
 • Sencer 28.05.2023 13:34
  REİS geregini yaptık sende yarından itibaren bu vatan hainlerine geregini yap yapki devlete ihanetin ne demek oldugunu zerrelerine kadar hissettir .
 • Doğu 28.05.2023 12:49
  Allah yar yardımcın olsun, Rabbim sizi mahcup etmesin. Hizmetin ve eserlerin hakkı için, gözü yaşlı sevenlerin duası hakkı için, bu vatanın selameti için Allah yolunuzu açık etsin.
 • Mahmut k 28.05.2023 12:46
  Allah yardımcın olsun, Reis
Daha fazla yorum görüntüle