Yaşar'la düet yaptığı "Seni Severdim" şarkısıyla Türkiye'de de büyük bir hayran kitlesine ulaşan Özbekistanlı ünlü şarkıcı Yıldız Usmonova, seçimin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteğini açıkladı.

Özbekistanlı sanatçı Yıldız Usmonova, Türkiye'de gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu için bir video mesaj yayınladı.

"SEÇİM SONUCU TÜRK DEVLETLERİ VE ÜMMET-İ MUHAMMED İÇİN DE ÇOK ÖNEMLİ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteklerini ileten Usmonova, "Türkiye'de seçim öncesi yapılan görüşmeleri görüyorum, zamanla seviniyorum zamanla üzülüyorum. Çünkü vatan demek büyük devlet olmak demek. Domates, patates ile olmaz. Her şey öyle bitmiyor. Benim demek istediğim vatan sağ olsun diye çok kahramanları da görüyoruz. Kahraman anneler var, orada görüyorum. Ben Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a buradan başarılar diliyorum. Bu kadar devleti kurmak kolay değil. Bir tek Türkiye için değil bu adam Türki devletler için de halklar için de önemli. Ümmet-i Muhammed'e çok lazım böyle bir insan" dedi.

"ERDOĞAN'IN DUACISIYIM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok sevdiğini söyleyen Usmonova, "Allah'tan ömür diliyorum Reis'e, buradan uğurlar diliyoruz. Biz sizi seviyoruz, seçim hakkım yok ama buradan duacıyım destekçiyim. Onu mutlaka unutmayın, biz buradan seviyoruz, destekliyoruz. Ben 7 sene kaldım Türkiye'de ve ülke o zamandan bu zamana kadar çok değişmiş. Millet her şeyi ekmek ile ölçüyor ama öyle olmuyor. Devletin kaybettiği yerleri yeniden kazanmak kolay değil. Bu kadar mı kazandınız uğurlar diliyorum, başarılar diliyorum. Sayın Recep Tayyip Erdoğan biz sizinleyiz" cümlelerini kullandı.

ERDOĞAN'A TOGG TEŞEKKÜRÜ

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'e, Türkiye'nin ürettiği Togg'u hediye ettiği için teşekkür eden Usmanova, "Bir de bizim cumhurbaşkanımıza araba gönderdiğiniz için teşekkür ediyorum. Togg neymiş diyenlere de kızıyorum. Biz binelim siz neymiş Togg'u görün. Vatanını sevmek için birazcık dışarı çıkmak lazım, vatanın kıymetini daha çok bilirsiniz, her şey domates patates değil" ifadelerini kullandı.

Yorumlar 6 Yorum Var
 • Çiçek. 28.05.2023 20:48
  Aynen SEVİYORUZ ❤️
 • TÜRK BİRLİĞİ 28.05.2023 17:19
  Usmonova gibi dostlar varken TÜRK DEVLETLERİ asla yıkılmaz. İçimizdeki hain güruh tabiiki bu Türk dostu Türk den nefret ediyordur. Olsun bu hain, nankör güruhun bu hali bizler zafere ulaştıracak malzeme, sebeb, neden sayarız.
 • Esat 28.05.2023 16:30
  Samimi ve doğru.
 • 111 28.05.2023 13:59
  Helal be sana!
 • Misafir 28.05.2023 13:58
  Is. De bu ve bunlar gibi sanatci lazim bize . Tesekürler . Selamlar köln den
Daha fazla yorum görüntüle