Kosava'nın Prizren şehrindeki Mamuşa kasabasının Ademi merkeziyetçilik projesi çerçevesinde belediye statüsüne dönüşmesiyle birlikte ilk belediye başkanı olan ve iki dönem Mamuşa Belediye Başkanlığı yapan Arif Bütüç'ün, bu sabah saat 04.00 sıralarında evinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği açıklandı.

Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç, Bütüç'ün vefatına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden; uzun yıllar Mamuşa Belediye Başkanlığı yapmış, Mamuşa Belediyesi'nde başkan yardımcılığı yaptığım dönemlerde beraber çalıştığımız, Mamuşa'mıza uzun yıllar hizmet eden büyüğümüz, belediyemizin kurucu ve eski Başkanı Arif Bütüç'e Allah'tan rahmet, ailesine ve geride kalanlara başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

Bütüç'ün cenazesi bugün ikindi namazı sonrası Mamuşa mezarlığında toprağa verilecek.

ERDOĞAN'A DESTEK MESAJI YAYIMLAMIŞTI

Uzun yıllar siyasette yer alan Arif Bütüç, geçtiğimiz hafta İstanbul'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rumeli Buluşması'na katılmış, Erdoğan'ın elinden plaket almıştı.

İlk turda Prizren Başkonsolosluğu'nda oyunu kullanan Bütüç, Kosova'daki Türk vatandaşlarının da oylarını kullanmaları istemiş ve Erdoğan'a destek mesajı yayımlamıştı.

Arif Bütüç'ün, Mamuşa'da Türkiye'nin desteğiyle yaptırdığı Atatürk Lisesi ve Anadolu İlkokulu'nun açılışını Erdoğan yapmıştı.

Yorumlar 0 Yorum Var