CHP Konya İl Kongresinde 3 adayın yarıştığı başkanlık yarışında blok liste krizi çıktı. Taraflar birbirlerinin üzerine yürüyüp, tartışma yaşandı. Genel başkanlık için adaylığını açıklayan Özgür Özel'inde bulunduğu salonda Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa'nın rahatsızlık geçirdiği, bazı ilçe teşkilatlarının da tepki olarak salonu terk ettiği belirtildi.

Konya'daki bir otelde yapılan il kongresinde 3 başkan il başkanlığı için yarışırken, blok liste krizi yaşandı.

TARAFLAR BİRBİRLERİNİN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Blok-çarşaf liste tartışmanın ardından taraflar birbirlerinin üzerine yürüdü.

TARAFLAR BİRBİRLERİNİN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Blok-çarşaf liste tartışmanın ardından taraflar birbirlerinin üzerine yürüdü.
Partililer, tarafları ayırmak için araya girse de özellikle kalabalığın arasında kalan bazı kadın partililerin bağrışmaları kameralara yansıdı.

TUZLUKÇU BELEDİYE BAŞKANI RAHATSIZLIK GEÇİRDİ

Genel başkanlık için adaylığını açıklayan Özgür Özel'in de bulunduğu salonda Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa'nın tartışmalar yaşanırken rahatsızlık geçirdiği öğrenildi.

Bazı ilçe teşkilatlarının da tepki olarak salonu terk ettiği iddia edildi.

"BU TAKIMI ŞAMPİYON YAPMAYA VARIM"

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Grup Başkanı Özgür Özel, değişim yapmak, yenilenmek ve yeniden umut olmak zorunda olduklarını söyledi. Özel, bir otelde düzenlenen CHP Konya 38. Olağan İl Kongresi'nde, partisinin kongrelerinin heyecanlı, yarışların ise demokratik şekilde gerçekleştiğini belirtti.

Seçimden sonra uyuyamadığını belirterek, alınan sonuçtan dolayı salondakilerden özür dileyen Özel, şöyle konuştu:

"Kaybeden takımda santrfor olacağıma şampiyon takımda her mevkiye talibim. Bu partinin evladıyım. Dersiniz ki 'Özgür, çok oynadın yedek otur.', otururum. Ama diyorsanız ki 'Özgür, vazife sana düştü.' Bundan sonra haydi bu takımı şampiyon yapmaya, ben varım. Şuna inanıyorum bu takımı tutan herkes, bu futbol takımı gibi bir şey değil, yüreğinden hissedilen, mezar taşına kazınan bir sevdadan bahsediyoruz. Cumhuriyet ve CHP sevdasından. Buna hepimiz inanırsak, Konya, Manisa, Muş, Mardin, Edirne, Kayseri ve Bayburt inanırsa başarırız. İkna kabiliyeti en yüksek partilileriz. Her bir partilimiz, okumaya, anlamaya ve anladığını anlatandan daha iyi savunmaya muktedirdir. Sizler, bu salondan çıkıp, köylerinize, beldelerinize ve mahallelerinize gittiğinizde bu salondaki ruhu, 5 Kasım'da Ankara'da doğacak ve yükselecek ruhu, değişimden gelen enerjiyi, o enerjinin getireceği özgüveni, ilçenize, beldenize ve köyünüze taşıdığınızda işte değişim orada başlayacak."

"HEP BİRLİKTE AYAĞA KALKTIĞIMIZDA BU SEÇİMİ KAZANACAĞIMIZA İNANIYORUM"

Özel, kazanmaya olan inançla meşgul olmaları gerektiğinin altını çizerek, "İnanıyorum, inandığınızı biliyorum. Bu örgütü hep beraber ayağa kaldıralım, bu seçimi kazanalım. Hep birlikte ayağa kalktığımızda bu seçimi kazanacağımıza inanıyorum. Biz, kazanacağız. Size güveniyorum, inanıyorum" ifadesini kullandı.

Yorumlar 59 Yorum Var
 • necmettin 18.09.2023 08:35
  liboşlar savaşı
 • Mehmet Turgut 18.09.2023 08:08
  YAŞASIN DEMOKRASİ, yaşasın icat edenler
 • Şeref 18.09.2023 07:13
  Belediye demek ne demek. İşte o demek
 • Tacettin 18.09.2023 02:27
  Birileri chppkk deyip duruyor, Ben bunlara tapinakcilar diyorum, ama kime taptiklarini Tam olarak bilemiyirom. Aslen, rum, ermeni, zerdust olunca.
 • B gz 18.09.2023 01:43
  Allah cc daha beter etsin inşallah
Daha fazla yorum görüntüle