Ons altın Fed'den gelen faiz artırım sinyali ile düştü. 1924,27 dolara kadar gerileyen ons altın1.928,75 dolardan işlem görüyor.

Ons altın fiyatları, Fed'in bu yıl yeni bir faiz artırımının sinyalini vermesi ve para politikasının 2024 yılına kadar gevşetilme ihtimalinin azalmasının ardından geriledi.

Ons altın 1924,27 dolara kadar gerilemenin ardından düne göre yüzde 0,1 düşüşle 1.928,75 dolardan işlem görüyor.

KCM Trade analisti Tim Waterer, "FOMC toplantısının ardından ortaya çıkan faiz görünümü göz önüne alındığında bazı piyasa tedirginlikleri yaşandı. Sonuç olarak, altın hala bir miktar alıcı buluyor ve bu da en azından şimdilik aşağı yönlü hareketi sınırlıyor. Altının yukarı yönde önemli kazançlar elde edebilmesi için muhtemelen Hazine getirilerindeki yavaşlayan ivmeye güvenmesi gerekecek" dedi.

NAB Commodities Research de yayınladığı yatırımcı notunda, "Yorumlarda faiz oranlarının daha uzun süre yüksek kalacağının sinyallerinin verilmesi sonrası, piyasanın Fed'in 2024 yılına kadar faiz indirim beklentilerini azalttığını ve bunun da kısa vadede altın fiyatları üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturduğunu görüyoruz" ifadelerine yer verdi.

 

Yorumlar 0 Yorum Var