AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili yaptığı açıklamanın bağlamından kopartıldığını belirterek, "Her akıl sahibi insan benim orada ne konuştuğumu çok net algılamıştır" dedi.

"SÖZLERİM BAĞLAMINDAN KOPARTILDI"

Bugün düzenlediği basın toplantısında sorulan soru üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM dışında kalmasıyla ilgili paylaştığı düşüncelerinin farklı algılandığını ve sözlerinin bağlamından kopartıldığını dile getiren Yenişehirlioğlu, "Cumhurbaşkanımızın evveliyattaki durumuyla bu mevzuyu birbirine karıştırmak kötü niyetten başka bir şey değildir. Sözlerimin, 'Sayın Cumhurbaşkanımıza söyleyelim de Kemal Kılıçdaroğlu'nu meclise taşısın' mevzularına vardırılması trajikomiktir. Her akıl sahibi, her normal zeka seviyesindeki insan benim orada ne konuştuğumu çok net algılamıştır." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, bugün sabah saatlerinde Manisa’da basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bir gazeteci Yenişehirlioğlu'na, "2003 yılında dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekili seçilme yasağının kaldırılmasına verdiği desteğe karşılık, bugün AK Parti'nin Kemal Kılıçdaroğlu'na milletvekilliği yolunu açma gibi bir planı olur mu?" sorusunu yöneltti.

Yenişehirlioğlu, gazetecinin sorusuna, "Kılıçdaroğlu'nun Meclis'e taşınma mevzusunu bilmiyorum. AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili olarak söylemiyorum, Bahadır Yenişehirlioğlu olarak söylüyorum, şık olur, güzel olur. Ben bunu Cumhurbaşkanımıza ileteceğim, karar onlarındır" cevabını vermişti.

 

Yorumlar 0 Yorum Var