Macron, Rusya'nın artık Bakü'nün "suç ortağı" olduğunu, Azerbaycan'ın müttefiki Türkiye'nin ise "her zaman Azerbaycan'ın eylemlerinin destekçisi olduğunu" söyledi.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Pazar günü yaptığı açıklamada, Bakü'yü Ermenistan sınırlarını "tehdit etmekle" suçlayarak, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'daki Azerbaycan topraklarının tam kontrolünü ele geçirme saldırısının ardından Fransa'nın Ermenistan'ın toprak bütünlüğünü yakından izlediğini söyledi:

“Fransa şu anda Ermenistan'ın toprak bütünlüğü konusunda çok dikkatli. Çünkü tehlikede olan şey bu” 

RUSYA VE TÜRKİYE'Yİ SUÇLADI

Rusya'nın artık Bakü'nün "suç ortağı" olduğunu, Azerbaycan'ın müttefiki Türkiye'nin ise "her zaman Azerbaycan'ın eylemlerinin destekçisi olduğunu" ekledi.

Ermenistan, mevcut çatışmada Erivan'a somut bir destek göstermeyen geleneksel müttefiki Rusya'dan açıkça uzaklaştı.

Macron, Azerbaycan yetkililerinin artık "engelsiz" olduğunu ve "Ermenistan sınırını tehdit ettiğini" söyledi.

TERÖRLE MÜCADELE OPERASYONU

Azerbaycan 19 Eylül'de Dağlık Karabağ'da "terörle mücadele" operasyonu başlattığını duyurmuş, bölgedeki Ermeni güçlere teslim olmaları ve "yasa dışı rejime" son vermeleri çağrısı yapmıştı. Dağlık Karabağ’daki Ermeniler Azerbaycan’ın askeri operasyon başlatmasından 24 saat sonra ateşkesi kabul etmişti.

ERDOĞAN DESTEK AÇIKLAMASINDA BULUNMUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'ın askeri operasyon başlatmasını "desteklediğini" söyledi. Sosyal paylaşım ağı X'te yayınlanan mesajında Erdoğan, 'Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü korumak için aldığı tedbirleri destekliyorum' ifadelerini kullandı.

Yorumlar 8 Yorum Var
 • kemal kılıç 26.09.2023 09:38
  makron yine makara yapmış
 • enver 26.09.2023 07:46
  hakkını istemek, hakkını vermeyenden zorla almak ne zamandan beri suç olmuş! o zaman nijer'de bunları defettikleri için suç işliyor değil mi? çok ayıp. fransa nijerden defedilir mi? bunca yıllardır (200 senedir) yememiş yedirmiş içmemiş içirmişsin.
 • Gürbüz 26.09.2023 06:55
  Her tarafı yamuk ve oynak biri bu.
 • Kelkit 29th 26.09.2023 01:39
  Tam bir aptal.
 • Alaturka 25.09.2023 23:55
  Rezil
Daha fazla yorum görüntüle