Haber7 editörü Safiye Nur Saydan henüz 25 yaşındaydı.. 

4 aylık hamileydi akşam evinde fenalaştı...

Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Saydan, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı..

Sabah saatlerinde vefat etti..

Safiye Nur Saydan'a son görev için, ailesi sevenleri ve yakınları bir araya gelmişti..

Mesai arkadaşları ve Kanal7 medya grubu ailesi onları yanlız bırakmadı..

Safiye Nur için, Kanal7 Medya Grubu Yönetim Kurulu tarafından yardım çalışmaları yapıldı. Yardımların ilk aşaması olarak Afganistan Kabil'de ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yardımı yapılmıştı..

Geçtiğimiz günlerde ise Tanzanya Nur için su kuyusu açıldı.
 
Sayfiye Nur'un Ailesi kızları için açılan suyu kuyusu haberin alınca duygulu anlar yaşandı.

Safiye Nur'un hayatta iken su kuyusu açma niyeti olduğunu ifade eden Şumlu ailesi göz yaşlarına hakim olmadı...

Baba Nurullah Şumlu açılan su kuyusu için şöyle dedi:

"Başta Kanal 7 Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Zahid Akman, İnsan Kaynakları ve İdari İşler Daire Başkanı İlker Yılmaz, Haber7 Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli ve bütün Kanal7 çalışanlarına ve herkese çok teşekkür ediyorum. Allah bin kere razı olsun. Bizleri memnun ettiler. Bizleri sevindirdiler. Yavrumuz için...


Safiye Nur'un Annesi Sabiha Şumlu şöyle konuştu:

Kızın sağken niyet edip yapamadığı şeyi onlar arkasından yaptılar..
Bizim de gücümüzü aşıyordu bu bizde yapamıyorduk. Ve kendiliğinden bu şekilde oldu. Hiç haberleri yokken onlar gönüllerinden geçirip yaptılar bunu.Tanzanya'da açılan su kuyusu için şu ifadeleri kullandı; Allah yüzbin kere razı olsun. Hepsinden ayrı ayrı. Bütün çalışanlardan. Bu işe emeği geçenlerden. Gayret edenlerden hepsinden Rabbim razı olsun. İnşallah rabbim ahirette hepsinin karşısına çıkarsın bu iyiliklerini.

Rabbime de çok şükür ediyorum. Kendilerine de çok teşekkür ediyorum. Allahım hepsinden razı olsun. İnşallah kızımıza da yerinde rahatlık versin Rabbim. Devam eden bir hayrı olmuş oldu. Çok güzel oldu. Çok teşekkür ediyoruz. En üzüntülü zamanlarımızda hep yanımızda oldular. Bizi hep çok mutlu ettiler Allah hepsinden ayrı ayrı razı olsun. Bütün Kanal7 ekibinden. Çok kısa bir müddet olmasına rağmen Elhamdülillah çok şükür bizi de hiç yalnız bırakmadılar. En zor anlarımızda hep yanımızdaydılar. Allahım tekrar tekrar razı olsun. Rabbim hepsini güldürsün en güzel şekilde bütün istedikleri yerin gelsin inşallah. Rabbim bütün güzellikleri onlara nasip etsin.

Baba Nurullah Şumlu şu sözlerle teşekkür etti: 

Kanal7 ailesini çok seviyoruz biz. Allah bin kere razı olsun. Çok destek oldular. Her türlü elinden bütün desteği en alt tabakasından en üst makamına kadar herşeyi yaptılar. Bizler çok memnun kaldık. Acımızı hafiflettiler. Allah binkere razı olsun hepsinden. 

Yorumlar 1 Yorum Var
  • Niyazi şumlu 28.09.2023 23:21
    Kanal 7 ailesine ayrıca bende bir amcası olarak çok teşekkür ederim Allah hepsinden razı olsun kızımızın ve yavrusunun mekanı cennet olsun kızımızın şefaati inşallah kanal 7 ailesine nail olsun