Kanada'nın başkenti Toronto dışında Mississauga'da düzenlenen Filistin mitinginde bir kadının kendisine yalan haberlerle soru soran muhabire verdiği cevaplar ülkede gündem oldu.

Videoyu Rebel News Online Prodüksiyon Direktörü ve yönetim kurulu üyesi Efrain Flores Monsanto paylaştı. Yalan haberlerle soru yöneltilen kadın verdiği cevaplarla muhabiri sustursa da Kanada medyası kadının taktığı silah şeklindeki küpeler yüzünden algı operasyonunun hedefi oldu.

İşte muhabiri susturan sözler;

Hamas terörist bir grup değil. Bu bir direniştir. Yetmiş beş yıllık sömürgeciliğe, işgale, cinayete, küçük çocuklara ve kadınlara tecavüze karşı bir direniştir. İşte onlar bu direniş. Yaptıkları her şey adil. 

Muhabirin "Öldürülen çocuklar ve kafası kesilen bebekler de mi?" diye sorusu karşısında da ise kadın şu sevabı verdi; 

Kafası kesilen bebekler mi? Lütfen kendinizi eğitin. Lütfen bir haber muhabiri olarak haberleri kontrol edin. Şu lanet haberlere bakın. Çünkü o haberlerin sahte olduğu açıklandı. Hem de çok kez defa. Hatta Joe Biden'ın kendisi bile. Onun bakanları o salaklar bile bu haberlerin sahte olduğunu söyledi. Kafası kesilmiş 40 bebek yok. Hamas Müslüman bir grup. Bunu asla yapmazlar çünkü bu İslam'a aykırıdır. İsrailli kadınların "Bize su verdiler, yemek verdiler, uyuyabileceğimiz bir yer verdiler, giyinebilmemiz için kıyafet verdiler" dediğine dair kayıtlar var. Bunlar rehin ya da teslim alındıklarında konuşan İsrailli kadınlar. Hamas üyeleri eve geldiklerinde, bunlar İsrailli kadınların Hamas'ın muamelesine dair anlattığı gerçekler. Bir Hamas savaşçısı kadınlardan birine "Muz yiyebilir miyim?" diye soruyor. Evdeki muzu yiyip yiyemeyeceğini soruyor. Bu size lanet bir teröristin hareketi gibi mi geliyor.

 

 

Yorumlar 54 Yorum Var
 • Mesut karlak 22.10.2023 00:29
  Müslüman mısın bilmiyorum ama değilsen Allah'ım sana iman nasip etsin inşallah bu güzel savunmandan doğruları söylemeden dolayı.Cesur yürekli kardeşim Allah seni korusun inşallah
 • Remzi 20.10.2023 03:12
  Bizdeki Fox ve CHP kanalları gibi gerçeği asla soyleyemezler hainler cunku
 • İstanbul-18 19.10.2023 14:01
  Her bir Müslümanın bu bacımız kadar bilinçli ve Filistin'in haklı davasına hakim olası lazım.
 • ÖMER FARUK 19.10.2023 12:12
  Bacım sen yerden göğe kadar haklısın .Ama onlar kurulmuş saat gibi hep yalan yalan dolan.Başka işleri yok İSLAMİYETİ karalıyorlar.Lanet olasıcalar. Bacım senin savunmandan dolayı seni tebrik ederim.....
 • Eğitim Farkı 19.10.2023 11:36
  Eğitimli insan farklı arkadaşlar. Hepimiz eğitimli olmalıyız. Para kazanma odaklı eğitim anlayışını bir tarafa bırakıp eğitelim kendimizi.
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek