Filistin’de yürütülen soykırım saldırılarının arkasında yer alan İsrail Başbakanı Netanyahu, yine haddini aştı. Netanyahu, gerçekleştirdiği basın toplantısında Yahudi inancındaki “Yeşaya” kitabında yer alan kehaneti göreceklerini öne sürdü. Tahrif edilmiş Tevrat’ı işaret ettiği konuşmasında Netanyahu, “Artık tek bir amaç için bir araya gelmenin zamanıdır; Zafere ulaşmak için hızla ilerlemek. Ortak gücümüz ile haklılığımıza ve Yahudi halkının ebediliğine olan derin inancımızla Hamas’a karşı Yeşaya kehanetini göreceğiz. ‘Ülkenden şiddet, sınır boylarından soygun ve yıkım haberleri duyulmayacak artık. Surlarına kurtuluş, kapılarına Övgü adını vereceksin’(Yeşaya 60:18).” dedi.

Başkan Erdoğan’ın restinin hemen ardından gelen bu açıklama, İsrail’in gizli ajandasını tekrar gündeme taşıdı.

Çünkü Netanyahu’nun Yeşaya kehanetlerine atıf yaptığı konu, “Yahudi Krallığı” ve sözde vaat edilmiş toprakları içeriyor.

Yahudi geleneğin kutsal kitapları arasında yer alan Tanah’taki ilgili bölümde, Yehuda Krallığı’nın yıkılacağı kehanetinde bulunurken, daha sonra Tanrı’nın ihtişamı altında İsrail ulusuna ait yeni bir krallık kurulacağı kehanetinde bulunuyor.

Siyonizm’in “büyük İsrail” idealini kapsayan bu inanıştaki coğrafya, Tevrat Bab 15’te şöyle açıklanıyor: “Mısır Irmağı’ndan büyük Fırat Irmağı’na kadar uzanan bu toprakları senin soyuna vereceğim”

İsrail’in bölücü emellerinin resmi ağızdan dışavurumu olarak kayıtlara geçen Netahyahu’nun bu sözleri; hedefin sadece Gazze/Filistin olmadığını ve Nil ile Fırat arasındaki Mısır, Ürdün, Lübnan, Irak, İran, Suriye ve Türkiye’nin parçalanarak İsrail topraklarına katılması anlamını da taşıyor.

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Filistin’in yanı sıra Mısır, Lübnan ve Suriye’deki belirli noktaları havadan vurması, ana gayenin izdüşümü olarak yorumlanıyor.

Yorumlar 1 Yorum Var
  • fuzul 26.10.2023 23:01
    “Yeşaya” iblisi ona inanan beynsiz kafirlere kehanet diye uydurduğu yalanı uyguluyor lanet herif..cehennemde beraber olasınız..