Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in davetine icabetle Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi toplantısına katılmak için 6 yıl sonra ilk kez bugün Yunanistan'a gitti. Günübirlik resmi bir ziyaretin ilk dakikalarında Yunan Dışişleri Bakanı Georgios Gerapetritis'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önünde eğilmesi, Yunanları öfkelendirdi. Yunan medyası bu görüntüleri, "Erdoğan'ın Atina ziyareti tarihi bir önem taşıyor. Ancak bu görüntüler, ulusumuz için mutlak utanç saniyeleriydi" ifadeleriyle yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin beşinci toplantısı kapsamında resmi ziyarette bulunduğu Yunanistan'ın başkenti Atina'da, Başbakan Kiryakos Miçotakis ile bir araya geldi.

YUNANİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÖNÜNDE EĞİLDİ

Erdoğan, Miçotakis'le bir araya gelmeden önce, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu tarafından Cumhurbaşkanlığı Merkezinde resmi törenle karşılandı. Erdoğan'ın Yunanistan Cumhurbaşkanlığı binasına girerken, Yunanistan Dışişleri Bakanı Georgios Gerapetritis'in eğilmesi dikkatlerden kaçmadı.

YUNANİSTAN KARIŞTI

Bakan Gerapetritis'in Cumhurbaşkanı Erdoğan önünde eğilmesi Yunan kamuoyunda ses getirdi. Yunanlılar, Gerapetritis'in davranışına sert tepkilerde bulundu.

 

Yorumlar 124 Yorum Var
 • Fırat taş 08.12.2023 23:46
  Aslında o zat eğilerek hem reisi cumhurumuz a hemde kendisine sevgi ve nezaket katıyor buda alçak gönüllüluktur bravo... olması gereken...
 • Kul insan 08.12.2023 11:05
  Bu eğilim saygıdır. Tren seferi yapanlar bunu balkanlarda görür. Tren geçerken aynen böyle hareket görürsünüz. Bu sanırım buralarda bir kültür.
 • Osman kekillioğlu 08.12.2023 10:57
  Tabiki eğilecek karşısında Osmanlı torunu var. Daha çok eğilecekler
 • agh 08.12.2023 10:54
  birileri Yunanistan ile Türkiye'nin yakınlaşmasını istemez. oda ABD ve Avrupadır.
 • osman 08.12.2023 10:34
  Dünya liderinin önünde eğilmeyenlerde eğilecek
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek