Irak'ın Kuzeyinde gerçekleşen alçak saldırı sonrasında, terör örgütü PKK/YPG'nin Suriye'deki uzantısı SDG'nin sözcüsü Mustafa Bali'den yapılan açıklama, bir itiraf niteliği taşıyor. Bu saldırıda 9 şehit verdik.

Türkiye'de CHP başta olmak üzere muhalefetin diline pelesenk olmuş "Suriye'deki Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG) PKK' ile bağlantısı yok" iddiasının Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bir üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada verdiğimiz şehitlerin ardından gelen mesajlarla bir kez daha yalan olduğu ortaya çıktı.

PKK/YPG'NIN SURİYE'DEKİ UZANTISI SDG SALDIRIYI ÜSTLENDİ

Terör örgütü SDG'nin sözcüsü Mustafa Bali alçak terör saldırısı sonrasında saldırıyı üstlenen açıklama yaptı.

Önce "kar üstünde de cehennemi yağdırabileceklerini" açıklayan terörist Bali daha sonraki paylaşımında "Zap Zap Zapê" ifadelerini kullandı.

CHP'YE GÖRE SDG TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL

DEM’in ortağı CHP de Suriye’de PKK'nın ‘kanton’ olarak ifade ettiği bölgelerde terör ve baskı yoluyla demografik yapıyı değiştirmeye yönelik faaliyetler yürüten, ABD'nin her açıdan desteklediği terör örgütü SDG’nin PKK ile alakası olmadığı yalanına sarılıyor.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Hakan 13.01.2024 15:30
    Boşa kuru gürültü yapmayin TÜRKIYENIN ICINDEKI HAIN KÖPEKLER TEK TEK YOK EDILMELI (meclisden atilmak degil buhar edilmek) TÜRKIYE ALEYHINE NE KADAR IS YAPAN VARSA KÖKÜ KAZILMALI
  • Mehmetx 13.01.2024 12:45
    Chpkk ve bunlara sempati duyan, iş birliği yapan ne kadar insan varsa Allah-ü te-âlâ ıslah etsin ve belalarını versin. Kendi kanların da demlensinler!