HABER7

AK Parti’den 4 dönem milletvekili yapılmasına karşın pek varlık gösteremeyen Mehmet Kasım Gülpınar, istifa ederek Yeniden Refah Partisi’ne katıldı.

Kasım Gülpınar, YRP’den Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak duyuruldu.

Kasım Gülpınar’ın adaylığını YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan duyurdu. Sosyal medya hesabından Gülpınar ile birlikte çekilen fotoğrafını paylaşan Erbakan, “Cumhurbaşkanı Danışmanı, AK Parti MKYK Üyesi, 24-25-26-27. Dönem Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar Yeniden Refah Partimize katılarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız oldu. Başkanımıza hoş geldiniz diyor, başarılar ve hayırlı hizmetler diliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kasım Gülpınar’ın 31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek yerel seçimler için AK Parti’den herhangi bir başvuruda bulunmadığı öğrenildi. Temayül yoklamalarında isminin önde çıktığını belirterek genel merkezle iletişime geçen Gülpınar’ın, Şanlıurfa’da mevcut belediye başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün yeniden aday gösterilmesi üzerine 20 Ocak’ta AK Parti’den istifa ettiği bildirildi. Gülpınar, istifasından 3 gün sonra YRP saflarına katılarak AK Parti karşısında yerel seçim yarışına katıldı.


“DAVA İÇİN SÖZ VERDİK, SON SANİYEYE KADAR ERDOĞAN’IN YANINDAYIZ”

AK Parti’den milletvekili olamamasının ardından hemen ilk seçimde partisine rakip olarak boy gösteren Kasım Gülpınar, daha önce yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bağlılık sözleri sarf etmişti. Son saniyeye kadar Başkan Erdoğan’ın yanında yer alacağını söyleyen Gülpınar, “’Ben içinde varsam bu davadır, ben içinde yoksam benim için dava yoktur’ gibi bir anlayışı ben kimseye yakıştıramıyorum.” sözlerini sarf etmişti.

YRP’nin Şanlıurfa adayı Gülpınar, kısa süre önce AK Parti saflarındayken yaptığı konuşmada şunları söylemişti:

“Biz cumhurbaşkanımıza bir söz verdik. Dedik ki, siz neredeyseniz biz oradayız. Siz bir kere bu işin içinde olduğunuz müddetçe biz sayın Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Son dakikaya kadar, son saniyeye kadar... Hakikaten dava insanıysak, o dava dediğimiz şeyi gerçekten inanarak, kalbimizde yaşayarak idrak edebiliyorsak ne mutlu bize ki öyle olduğunu temenni ediyorum. İnşallah öyledir. Yoksa dava ‘ben içinde varsam bu davadır, ben içinde yoksam benim için dava yoktur’ gibi bir anlayışı ben kimseye yakıştıramıyorum.”

 

Yorumlar 7 Yorum Var
 • verme 25.01.2024 03:48
  madem bir sey yapmadi 4 dønem niye aday yapmislar siyaset dønek kalles insanlarin oldugu yer kimseye asla guvenme nasil olsa aylik emekli garanti bir de burada kazanir ise iki vurgun yapacak demek
 • Ziya hoja 24.01.2024 09:12
  Siyaset böyle bissey
 • Gökmen 24.01.2024 01:24
  Yazık dava lafını diline doluyor tükür tükür yala
 • Yaşar dede 23.01.2024 20:44
  Satılık kesim.
 • Misafir 23.01.2024 20:05
  Çok güzel reis etrafını nasıl temizleyeceğini öğrenmiş ... bu yamyamlar çok kan kaybettirdi
Daha fazla yorum görüntüle