TUSAŞ'ın mühendisi KAAN'ı uçuran ruhu anlattı ve "Bu ülkede başkalarının çocukları anasız babasız büyümesin diye kendi çocuklarını anasız babasız büyütmeyi göze alan askerlerimiz, polislerimiz var." dedi. Milli Savunma Bakanlığı da bu sözlerin anlatıldığı videoyu alıntılayarak, "İşte bu ruhtur bu ülkeyi yücelten" paylaşımı yaptı.

Milli muharip uçak 'KAAN' bugün ilk uçuşunu başarıyla yaptı. Türkiye, KAAN ile 5'inci nesil savaş uçağına sahip ülkeler arasında yerini aldı.

Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından yürütülen çalışmayla gökyüzüyle buluşan KAAN dünya basınında da geniş yer buldu.

TUSAŞ mühendisinin KAAN’ı yapan ruhu ve motivasyonu anlattığı video ise sosyal medyada büyük ilgi topladı. 

"Bu ülkede başkalarının çocukları anasız babasız büyümesin diye kendi çocuklarını anasız babasız büyütmeyi göze alan askerlerimiz, polislerimiz var. Biz onlar için buradayız…"

"Askerlerimiz ve mühendislerimiz, omuz omuza çalışmaya devam edecek"

Milli Savunma Bakanlığı, TRT Haber X hesabında paylaşılan ve TUSAŞ mühendisinin duygularını anlatan videoyu alıntılayarak, "İşte bu ruhtur bu ülkeyi yücelten!" notuyla bir paylaşım yaptı. 

Bakanlığın yaptığı paylaşım şu şekilde:

"Birçok coğrafyada görev yapan Mehmetçik, bu ruhu hissederek milletinin emrinde görevine devam ediyor.

Bu yüce milletin sizler gibi koca yürekli mühendis evlatları olduğu sürece, hiçbir çocuğumuz anasız ve babasız büyümeyecek!

Askerlerimiz ve mühendislerimiz; milletimizin güvenliğini sağlamak, ülkemizi daha da yüceltmek için omuz omuza çalışmaya devam edecek.

Bu uğurda seferber olan mühendislerimizi gönülden selamlıyor, asil milletimizi gururlandıracak nice başarılar diliyoruz." 

 

Yorumlar 110 Yorum Var
 • Cemalettin 25.02.2024 09:02
  Allâhım şu mübarek berat gecesi hürmetine bütün müslüman kardeşlerimizi sen koru yer yüzüne islamiyeti hakim kıl başta askerlerimiz olmak üzere bütün mühendislerimizin Rabbim yar ve yardımcısı olsun kendilerinden Allâh razı olsun berat kandiliniz mübarek olsun Allâha emanet olun selam ve dua ile.
 • Burçak 24.02.2024 20:17
  Allah(cc) sizlerden razı olsun
 • Payidar.. 24.02.2024 16:28
  Kaç kez izledim bilemiyorum, her seferinde ayrı bir duygu yoğunluğu yaşadım. Bu Ülkede böyle fedakar, vatanını ve insanını düşünenler oldukça, Ülkemiz hep payidar olacaktır İNŞAALLAH...
 • Ali Özkan 24.02.2024 14:56
  Allah razı olsun kardeşim yolunuz açık olsun mevlam yar ve yardımcınız olsun
 • Zeki 24.02.2024 14:32
  Allah sizden razı olsun iyi ki varsın
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek