Borsada düzeltme hareketlerinin devam ettiğine işaret eden Ürkün, aşağıda 0 bin 145 puan seviyesinin yukarıda ise 9 bin 400 puanın önemli olduğunu belirtti. Sağlıklı fiyat oluşumları için borsada düzeltme hareketlerinin önemli olduğunun altını çizen Ürkün, "Mevcut seviyeler borsanın yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor" dedi. 9 bin 400 puan seviyesinin yukarı yönlü kırılması durumunda yükselişin hızlanacağını ifade etti.

"Borsa yatırımcısı her zaman temkinli davranmalı" diyen Ürkün, yatırımcılara tavsiyelerde bulundu. Düzeltme hareketleri sırasında borsaya giriş yapmış olan kısa vadeli yatırımcının zarar durdur yapması gerektiğinin altını çizen Ürkün, "Uzun vadeli yatırımcı için ise düzeltme hareketleri pozisyon artırmak için alım fırsatı" diye konuştu.

Yatırımcıların finansal okuryazarlık düzeylerini artırmalarının oldukça önemli olduğunu vurgulayan Ürkün, "Bankalara ve aracı kurumlardan destek alarak yatırımcılar finansal okuryazarlık seviyelerini artırmalı" dedi. Ürkün, hisse senedi seçerken de mutlaka seçici olunması gerektiğinin altını çizdi.

Yorumlar 0 Yorum Var