İsrail ordusu, İsrail tanklarının, Gazze Şeridi ve Lübnan'a düzenlediği saldırılarda en az beş defa yanlışlıkla İsrail topraklarını vurduklarını duyurdu.

İsrail'in, Filistin ve Gazze Şeridi'ndeki katliam saldırıları 7 Ekim'den bu yana sürerken İsrail ordusundan çarpıcı bir açıklama geldi.

İsrail tankları, 7 Ekim'den itibaren en az beş defa yanlışlıkla İsrail bölgelerine ateş açtı. Kuzeyde iki olayda tank ateşiyle İsrail tarafında evler hasar gördü.

İSRAİL TANKLARI KENDİ TOPRAKLARINI HEDEF ALDI

İsrail-Lübnan sınırında Hanita isimli yerleşim yerine yanlışlıkla ateş açan ve burada bir evde maddi hasara yol açan tank müfrezesinin başındaki teğmen görevden alındı.

BELEDİYE BİNASI VURULDU

Diğer bir olay, ocakta Gazze Şeridi'ne en yakın kent olan Sderot'ta yaşandı. İsrail tankı, Sderot belediye binasını vurdu, binanın dış duvarı ve bir odada hasar meydana geldi.

İsrail tanklarının Gazze Şeridi çevresinde yanlışlıkla İsrail beldelerine ateş açtığı başka olayların da yaşandığı aktarıldı.

İSRAİL ORDUSU BECERİKSİZLİĞİ KABUL ETTİ

İsrail ordusu ise yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi ve Lübnan sınırı çevresindeki çatışmalarda tankların "yanlışlıkla" ülke içine yaptığı atışların "sınırlı olduğunu, her bir dosyanın tek tek incelendiğini ve operasyonel dersler çıkartıldığını" belirtti.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Hamit 29.02.2024 19:14
    Yüce Allah sizi şaşirtti.Daha da şaşırtsın,aklınızı basinızdan alsın inşAllah
  • Hüsamettin tastekin 29.02.2024 12:26
    Haha beter olur inşallah