ABD'de Kaliforniya Üniversitesinde siyonist hukuk profesörü Catherine Fisk evine davet ettiği öğrenciler arasında yer alan Filistinli Melek Afaneh'e İsrail’in Gazze’deki soykırımını anlattığı için sözlü ve fiziksel tacizle bulundu.

Salı günü UC Berkeley hukuk fakültesinden mezun olan öğrenciler için bir dekanın evinde düzenlenen kutlama yemeği, İsrail-Hamas savaşı, ifade özgürlüğü ve Müslüman ve Yahudi karşıtı nefret suçlamaları üzerine öfkeli bir çatışmaya dönüştü.

Çok sayıda hukuk fakültesi öğrencisi, Hukuk Fakültesi Dekanı Erwin Chemerinsky ve eşi hukuk fakültesi profesörü Catherine Fisk'in ev sahipliğini yapmayı planladıkları üç akşam yemeğinden ilki için Oakland'daki evlerine davet edildi. 

Davetli olan Filistin asıllı Amerikalı bir hukuk öğrencisi Melek Afaneh konukların önünde ayağa kalkarak Gazze'de şehit olan Filistinliler ve üniversitenin İsrail'in savaşına ve Filistin topraklarını işgal ve ablukasına katılan şirketlerden el çekmesini istemesi hakkında bir konuşma yapmaya başladı.

Videoda Catherine Fisk kollarını kavuşturarak öğrenciye yaklaşıyor sözlü ve fiziksel tacizle bulunuyor.

ÜNİVERSİTEDEDEN SİYONİST PROFESÖRE DESTEK

Kaliforniya Üniversitesi Başkanı Michael Drake verdiği bir mülakatta olayı "çok talihsiz" olarak nitelendirdi.

UC Vekiller Kurulu Başkanı Rich Leib öğrencinin eylemlerini kınadığını belirterek.... 'içler acısı' olarak nitelendirdi. Bu etkinliği hedef alan kişiler bunu sırf Yahudi bir dekanın ev sahipliğinde gerçekleştiği için yapmışlardır. Bu eylemler antisemitiktir, tehditkârdır ve bu üniversitenin değerlerini yansıtmamaktadır."

 

Yorumlar 34 Yorum Var
 • Hakki 13.04.2024 07:17
  Hepısınz lanetlı aşağilik ınsanlaraınız elbet Allah teala sızın en aşahilik ibretlık sonunuzu gosterecek ınsallah en kısa zamanda..
 • Ahmed 13.04.2024 06:11
  Bu havalı cümlelerle yapılan açıklamalar yahudileri kurtaramayacak. İfşa oldukları için soykırımcı onlarca millet üç buçuk atıyor şimdi.
 • Kadir 13.04.2024 05:40
  Bunlar insan değil hayvandan daha aşalık
 • Misafir 13.04.2024 04:00
  Yahudiler ile savaşmak istiyoruz ! İnceldiği yerden kopsun artık
 • vay vay 13.04.2024 03:47
  vay be burası bizim evimiz diyor yahudiye bak. Soydaşlarınız 90 yıldır filistinlilerin mülklerini çalıyor. filistinliler burası bizim mülkümüz dediğinde onları desteklediniz mi? soydaşlarınıza çıkın filistinlilerin mülkünden dediniz mi? evlerinin önünde bir filistinlinin açıklama yapmasına bile tahammülleri yok.
Daha fazla yorum görüntüle