Anadolu Yayıncılar Federasyonu (AYF), İsrail'in saldırılarında hayatını kaybeden gazetecileri anmak ve saldırılara tepki göstermek için İstanbul'da aralıksız 24 saat sürecek canlı yayın başlattı.

Sultanahmet Meydanı'ndaki tarihi Alman Çeşmesi'nin yanına kurulan sahnede "Filistin'de öldürülen gazeteciler için nöbetteyiz" yazısı yer aldı.

Saat 14.00 itibarıyla başlayan yayına ilk olarak AYF Başkanı Sinan Burhan, Akşam gazetesi yazarı Mustafa Kartoğlu ve CNN Türk spikeri Fulya Öztürk katıldı.

Anadolu'da yayın yapan 20 televizyon kanalı ile sosyal medya platformlarından canlı yayınlanan programda ulusal basından çok sayıda gazeteci yer alacak.

FAHRETTİN ALTUN: İSRAİL AÇIKÇA HEDEF ALARAK GAZETECİLERİ KATLEDİYOR

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Anadolu Yayıncılar Federasyonunun Filistinli gazeteciler için Sultanahmet Meydanı’nda düzenlediği canlı yayın etkinliğine telefon bağlantısı ile katıldı.

Altun, Türk medyasının Filistin'de ve Gazze'de işgalci İsrail tarafından yapılan saldırılara karşı çok şanlı mücadele bir yaptığını belirtti.

Ulusal ve uluslararası her ortamda haklı Filistinlilerin haklı mücadelesine destek vermeye çabaladıklarını söyleyen Altun, İsrail'in zulümlerine karşı Türkiye'nin güçlü şekilde ses çıkardığını ifade etti.

Altun, hakikati perdelemeye dönük çok sistematik bir çaba sarf edildiğini vurgulayarak bu karşı mücadele verenlerin de gazeteciler olduğunu kaydetti.

"İsrail açıkça hedef alarak gazetecileri katlediyor" diyen Altun, Batı dünyasının buna göz yumduğunu vurguladı.

"BATI ELİTLERİ İSRAİL'İN DEZENFORMASYON ÇABALARINA DESTEK VERİYOR"

Batı dünya düzeninin elitlerinden bir ses gelmediğini belirten Altun, İsrail'in faşist dezenformasyon kampanyalarına da Batı'nın destek verdiğini ifade ederek, "Müslümanlara karşı olumsuz bir imaj oluşturulduğunu bu çabalarla açık ve net bir şekilde İsrail'in desteklenmeye çalışıldığını görüyoruz." dedi.

"İSRAİL'İN PROPAGANDA MAKİNASI SURET-İ HAKTAN GÖRÜNENLERİ DE ETKİLEYECEK ŞEKİLDE..."

Ülke içerisinde İsrail'in kara propaganda faaliyetlerine katılanların olduğunu ifade eden Altun, "Bugün itibariyle İsrail, uluslararası alanda herhangi bir platformda kendisine düşman olarak en temelde kimi görür? İsrail'in bu anlamda tam anlamıyla 'bir düşmanlaştırmadır.' Neden? Çünkü Türkiye, gerçek anlamda Filistin davasının arkasındadır. Gerçek anlamda İsrail'in zulümlerini sonlandırmak için çok ciddi yoğun bir mesai ortaya koymuştur. Sahada gerçekten var olan neyin ne olduğunu çok açık ve net bir şekilde biliyorlar. İsrail'in propaganda makinası sadece uluslararası alanda değil, yer yer üzülerek de gördük ki, suret-i haktan görünenleri de etkileyecek şekilde ne yazık ki ülke içerisinde de işletildi. Ve burada her zaman çok yoğun bir şekilde hızlı ve şeffaf şekilde neyin ne olduğunu izaha dönük adımlar atmamıza rağmen burada İsrail'in propaganda yaklaşımı devam ettirildi. Niçin? Sözüm ona ideolojik takıntılarla sözüm ona birtakım avantajlar elde etmek için. Fakat eğer ki siz siyaseti hakla hakikatle değil yalanla yaparsanız o takdirde başarısızlığa mahkum olursunuz." diye konuştu.

Yorumlar 0 Yorum Var