İtalya'da parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisinde iktidar ve muhalefet milletvekilleri arasında çıkan kavgada bir muhalefet milletvekili yumruklandı.

MELONİ'NİN ÖZERKLİK YASASI MECLİSİ KARIŞTIRDI

İtalyan basınına yansıyan haberlere göre, Temsilciler Meclisi Genel Kurulu'nda Giorgia Meloni liderliğindeki sağ koalisyon hükümetinin hazırladığı, bölgesel yönetimlere daha fazla özerklik öngören kanun teklifinin görüşmeleri olaylı geçti.

Görüşmeler sürerken muhalefetteki 5 Yıldız Hareketi'nin (M5S) milletvekili Leonardo Donno, tepki göstermek için yasa tasarısının mimarı olan Lig Partili Bölgesel İşlerden Sorumlu Bakan Roberto Calderoli’nin yanına gelerek İtalya bayrağı açtı.

MECLİS'TE YUMRUKLU KAVGA ÇIKTI

Haberlere göre, iktidar partilerinden milletvekilleri, Donno'nun bu hareketine sert tepki gösterdi ve bazı vekiller muhalif Donno’yu yumrukladı. Sosyal medyaya yansıyan videolarda da Donno'nun bazı darbeler aldığı ve yere düştüğü görüldü.

Milletvekillerinin kavgasını kavaslar ayırmaya çalıştı. Darbeler alan Donno'nun sedye ile genel kuruldan çıkarılarak revire götürüldüğü belirtildi.

Temsilciler Meclisi Başkanı Lorenzo Fontana'nın vekillerin kavgasıyla ilgili tüm görüntüleri detaylı incelemek üzere toplattığı ve oturumu yarın sabaha ertelediği kaydedildi.

Milletvekili Donno'nun partisi M5S'nin lideri Giuseppe Conte de sosyal medya platformlarından yaptığı açıklamada, "Meloni iktidarının sıralarından şiddet görme noktasına geldik. Bakan Calderoli'ye üç renkli bayrağımızı getirdiği için Leonardo Donno'ya saldırdılar çünkü Meloni, Salvini ve Tajani'nin imzaladığı İtalya'nın ayrılması anlamına gelen özerklik yasasına 'hayır' diyoruz. Milletvekilimiz sedye ile genel kuruldan çıktı. Elinizi üzerimizden ve bayrağımızdan çekin. Utanın." ifadelerini kullandı.

Yorumlar 17 Yorum Var
 • Cengizhan 13.06.2024 12:18
  Beter olsunlar inşallah
 • Mert 13.06.2024 10:41
  Havada uçuşan yumruklar görmedim ! Sadece gürültülü kargaşa! Abartılı bir haber başlığı olmuş ! Hiç gerçekleri yansıtmıyorsunuz artık !!!
 • Muhsin 13.06.2024 09:39
  Bu dünyayı, ALLAHIN İZNİYLE ve YARDIMIYLA. ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHA İMAN EDİP TEVBE EDİP TESLİM OLUP KURANI KERİME GÖRE YAŞAYAN SALİH İHLASLI MUHSİN HALİS HAS SEÇKİN SEÇİLMİŞ ALLAHIN RIZASINI RAHMETİNİ BEREKETİNİ FAZLINI KEREMİNİ İHSANINI İKRAMINI LUTFUNU NURUNU MERHAMETİNİ MAĞFİRETİNİ SEVGİSİNİ HOŞNUTLUĞUNU VE DOSTLUĞUNU KAZANMIŞ KULLAR KURTARACAK. İNŞALLAH
 • Vatandaş 13.06.2024 09:36
  bunun neresi kavga. kavga görmek isteyen chp kongrelerini izlesin.
 • Göktürk 13.06.2024 08:55
  Bunların ruhu da bizimkiler gibi. İnsan her yerde aynı. Uysallık çağı kapandı. Daha dur sen, İngiltere'de, ABD'de de çıkacak.
Daha fazla yorum görüntüle