Hatay'da doğadan topladığı 'dağ muzu' olarak da bilinen 'ekşi ışkın'ları iştahla yerken çektiği videosuyla sosyal medyada fenomen olan çoban, Türkiye'nin her yerinden vatandaşların kendisini arayarak ekşı ışkın göndermesini istediklerini söyledi.

Hatay'ın Hassa ilçesinde çobanlık yapan Ali Kuşçu, dağ muzu olarak da bilinen ekşi ışkın yerken kendi videosunu çekerek sosyal medyada paylaştı.

Kuşçu'nun, 'eşkışkın' olarak telaffuz ettiği ekşi ışkını iştahla yemesi ve konuşma aksanı, sosyal medya kullanıcıları tarafından yoğun ilgi görmesine neden oldu.

Doğada mevsimsel olarak kendiliğinden yetişen ekşi ışkının çoğu hastalığa faydalı olduğunu da söyleyen Kuşçu'nun videoları yüz binlerce vatandaş tarafından izlendi.

Ali Kuşçu, videonun paylaşım rekorları kırması üzerine fenomen olmayı beklemediğini belirterek, “İnsanlardan çok ilgi görüyorum. Milyonlarca insana ulaştı ve ekşi ışkını öğrendi insanlar. Sürekli arıyorlar, gönderebildiğim kadar gönderiyorum ama yetişemiyorum. Memleketimizin de tanıtımını yapmış olduk, ekşi ışkının da” ifadelerini kullandı.

Yorumlar 21 Yorum Var
 • Ali kuscu 27.02.2021 22:56
  Eski iskin yedikce yiyesin gelir faydalidir
 • ferit 14.07.2020 13:00
  helal sana afiyet şifa olsun çok güzel anlattın
 • dafg 11.09.2019 14:19
  dağlık alanlarda yetişir yabani bir bitkidir uçkun olarakta bilinir
 • Demir 09.10.2018 13:17
  Hangi yörede varsa arkadaş biri toplasın internette satsın canım çekti yaw. Buralarda var diyenler. Bekliyoruz.
 • kuscuh 17.09.2018 20:09
  ula gardas canim cekti oyle catur cutur yeme sunu :)
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek