Japonya'nın başkenti Tokyo'da, ABD Başkanı Donald Trump destekçileri yürüyüş düzenledi.

Sosyal medya platformu Twitter'da yayımlanan bazı görüntülere göre, Trump yanlıları, ellerinde ABD bayraklarıyla Tokyo sokaklarında yürüdü.

Destekçiler "Tanrı Amerika’yı korusun", "Doğu Asya Trump’ı seviyor", "Trump kazanırsa Japonya kazanır", "Japonya Trump’ın yanında", "Hileyi ortaya çıkar" yazılı pankartlar taşıdı.

Trump maskeleri takanların bulunduğu yürüyüşte, "ABD seçimleri iyi ile kötünün kavgasıdır" diye anonslar geçildi. 

Yürüyüşte, Trump ve ABD lehine sloganlar da atıldı.

- ABD'DE GÖSTERİCİLER KONGRE BİNASINI BASMIŞTI

ABD Kongresi, 6 Ocak'ta, Başkanlık Seçimi Seçiciler Kurulu oylamasını onaylamak üzere ortak oturumla toplanmış, ABD Başkanı Donald Trump da Beyaz Saray önünde miting düzenlemişti.

Mitinge katılan on binlerce gösterici daha sonra Kongreye yürümüş ve binaya girmeye çalışmıştı. Polisle göstericiler arasında arbede yaşanırken, göstericilerden bir kısmı barikatları aşıp Kongre binasına girmişti. 

Olaylara müdahale etmek üzere Kongreye Ulusal Muhafızlar sevk edilmiş ve Pentagon tüm Washington Ulusal Muhafızlarını aktif hale getirdiğini duyurmuştu. Kongredeki olaylar kontrol altına alındıktan sonra ortak oturum yeniden başlamış ve Başkan Joe Biden'in seçimi kazandığı tescillenmişti.

Yorumlar 6 Yorum Var
 • sivaslı 08.01.2021 23:01
  japonların c hplileri celladina aşık olan serseriler
 • Ahmet 08.01.2021 22:40
  Tanri amerikayi korusunki size 2 atom bombasi daha atabilsin
 • Bjk56 08.01.2021 21:26
  Size nükleer müstehak
 • Misafir 08.01.2021 20:11
  Bunun adi neydi, stokholm sendromu neydi. Katili e asik olup, onu haklı gorecek mazeretler bulmak, katilini desteklemek. Onurlu japon halkinına selam olsun. Bu gostericilerde japonlarin donmeleri, saclarini civciv sarisi boyayip batililara benzemeye calisan soysuzlari
 • Ağa 08.01.2021 20:06
  ABD vatandaşı zannettim ama, tipleri japon,. Hakikaten kölelik , ruhsal kölelik en tehlikesi demektir.işte bu..
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek