Abluka altındaki Gazze Şeridi'nden İsrail'in birçok bölgesine roket atıldığı bildirildi. 

 Gazze'deki Filistin direniş gruplarının İsrail'e Mescid-i Aksa'daki polisleri çekmesi için verdiği sürenin dolmasının ardından İsrail'in bazı bölgesinde siren sesleri duyulmaya başlandı. 

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Batı Kudüs ve Beyt Şems kentlerinde sirenlerin çaldığı, İsrail'in güneyine de çok sayıda roket gönderildiği belirtilirken daha fazla ayrıntıya yer verilmedi.

Ayrıca Gazze'den atılan anti tank mermisi nedeniyle İsrailli bir sivilin yaralandığı belirtildi.

Öte yandan İsrail'in Kanal 12 televizyonunda yer alan haberde, Gazze'den Batı Kudüs ve Beyt Şems kentine 6 roket atıldığı aktarıldı.

Roketlerden birinin Batı Kudüs'ün banliyölerinden Mevasseret Zion'da bir eve isabet ettiği ve hafif hasar oluştuğu ifade edildi. 

İSRAİL MECLİSİ BOŞALTILDI

Roket sirenlerinin çalınması nedeniyle Batı Kudüs'te korku ve panik havası yaşandı.

Sirenler nedeniyle İsrail Meclisi boşaltıldı, Yahudilerin kutladığı "Kudüs günü" nedeniyle düzenlenen bayrak yürüyüşü de sonlandırıldı.

Öte yandan, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubyede yaptığı yazılı açıklamayla roket atışlarını doğruladı.

İsrail'in Doğu Kudüs'teki saldırıları ve işlediği suçlar ile Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşananlara karşı böyle bir adım attıklarını belirten Ebu Ubeyde, "Bu, düşmana verdiğimiz bir mesajdır. İyice anlamalıdır ki, geri çekilirse geri çekiliriz; ileri giderse ileri gideriz." ifadelerini kullandı.

HAMAS İSRAİL'E 18:00'E KADAR SÜRE VERMİŞTİ

İsrail güçlerinin Filistinlilere yönelik saldırıları tüm şiddeti ile devam ederken, Hamas’tan İsrail’e ültimatom geldi. Hamas, İsrail’in güvenlik güçlerini Tapınak Dağı ve Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’nden yerel saatle 18.00’e kadar geri çekmemesi halinde saldırıya geçeceklerini bildirdi. Hamas ayrıca Kudüs’teki çatışmalarda gözaltına alınan Filistinlilerin de 18.00’e kadar serbest bırakılması çağrısında bulunmuştu.

İSRAİL ORDUSU TAKVİYE BİRLİKLER GÖNDERİYOR

Kudüs'te Filistinlilere karşı vahşi saldırılar gerçekleştiren İsrail bölgeye takviye birlikler gönderiyor. İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF), Gazze sınırına takviye birlikler gönderileceğini duyurdu.

Yorumlar 127 Yorum Var
 • Abdullah 11.05.2021 01:16
  Tek çözüm savaşmak...
 • Vatann sever 11.05.2021 00:55
  Beter ol yahudi
 • Mccc 11.05.2021 00:09
  Filistinli kadınlar kadar cesur olamadık.
 • Dalgıç 10.05.2021 23:28
  Gazzedeki yiğitlere selam olsun.
 • Trabzon 10.05.2021 23:14
  Kusura bakma füze attı da ne oldu. Tepki vermek lazım ama Filistin aklı selimle hareket etmeli
Daha fazla yorum görüntüle