Burdur'da çocuklarına enjeksiyon yaptırmak için Burdur Devlet Hastanesi'ne gelen aile, acil servisteki hemşireleri darbedip, güvenlik görevlilerine saldırdı. Hemşire ve güvenlik görevlilerinin şikayetçi olduğu olayla ilgili 3 saldırgan gözaltına alındı.

Burdur Devlet Hastanesi’ne gelen aile 16 yaşındaki çocuklarına enjeksiyon yapılması sırasında çocuğun kolunu acıttığı gerekçesiyle görevli hemşirelere saldırdı. Ailenin dışarıda bekleyen yakınlarının da müdahale etmesiyle yaşanan gerginlik sırasında acil servisi savaş alanına döndü. Hasta yakınları, olayı yatıştırmaya çalışan güvenlik görevlilerine de saldırdı. Arbede sırasında acil servis girişinin kapı camı kırıldı. Olaylar güçlükle yatıştırılırken, Burdur Emniyet Müdürlüğü ekipleri sağlık personelleri ile güvenlik görevlilerine saldırdığı belirlenen 3 kişiyi gözaltına aldı. Hemşire ve güvenlik görevlileri saldırganlardan şikayetçi oldu.

HASTANEYE GELEN MİLLETVEKİLLERİ GEÇMİŞ OLSUN DLEĞİNDE BULUNDU

Hastanede yaşanan olayların ardından Burdur milletvekilleri AK Parti'li Bayram Özçelik ile CHP'li Mehmet Göker, Burdur Devlet Hastanesi’ne gelerek Başhekim Nedim Ongun'dan olay ilgili bilgi aldı ve sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileğinde bulundu. 

Öte yandan öfkeli hasta yakınlarının sağlık personeli ile güvenlik görevlilerine saldırı anı ise bir hasta yakını tarafından cep telefonu ile kaydedildi. 

BAKAN KOCA: AÇIKLANABİLİR YANI YOK

Bakan Koca, dün akşam Burdur'da çocuklarına enjeksiyon yaptırmak için hastaneye gelen ailenin, acil servisteki hemşirelere ve güvenlik görevlilerine saldırdığı olaya ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Koca'nın Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

Bir sonraki hastayla ilgilenmek yerine darp raporu hazırlatmak? Hasta şikâyeti dinlemek yerine polis merkezine ifade için gitmek? Açıklanabilir yanı yok. Toplum bizimle. Adaletin takipçisiyiz. Aşağıdaki rapor, Burdur İl Sağlık Müdürlüğümüzden geldi. Yargıya, 84 Milyona sunuyorum.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bakan Koca, "Burdur Devlet Hastanesinde yaşanan şiddet olayında arkadaşlarımızı darp eden, kendilerine sözlü saldırıda bulunan 4 kişi gözaltına alınmıştır. Saldırganların hak ettiği, benzer suçların önünü kesecek cezaları almaları için, camiamız adına sürecin ödünsüz takipçisi olacağız." dedi.

Yorumlar 45 Yorum Var
 • Yorgun Yorumcu 23.08.2021 22:48
  milletvekilinden tut en alta kadar in, kimsenin kimseye saygısı sevgisi kalmamış, herkes atarlı herkes sinirli, memlekette sıkıntı büyük, kuralsızlık adaletsizlik dizboyu olunca bu olaylar kaçınılmaz, lafa gelince mangalda kül kalmaz, sorsan avrupa bizi kıskanıyor.
 • ömer 23.08.2021 22:27
  yaziklar olsun polislerede yaziklar olsun resmen izliyorlar hic bir sey yapmiyorlar
 • =_=(1453)=_= 23.08.2021 22:00
  Bu hastahanede hemşire hanıma saldıran devletin malınazarar veren ayı muhakkak ege bölgesinde çıkan orman yangınların dan dolayı kaçan ayılardan birisi ola bilir bu hayvan derhal sağlam bir kafese konulmalı aksi taktirde yine saldıra bilir.
 • mert 23.08.2021 21:58
  polis sanki polis degilde seyirci almanyada böyler birsey olsa aninda SIKARLAR beynine
 • biraz eleştiri 23.08.2021 21:43
  bence sağlıkçılar somurtkan olduğu için olmuştur. gülerek çalımalılar bence sağlıkçılara ceza verilmeli
Daha fazla yorum görüntüle