Sinop’ta markete alışveriş yapmaya gelen annenin yol kenarına bıraktığı bebek arabası içindeki 10 aylık bebekle birlikte yokuş aşağı kayarak 3 metre yükseklikten apartman bahçesine düştü. Bebek beton zemine çarpmaktan emniyet kemeri sayesinde kurtulurken, yaşanan dehşet anları güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay Ada Mahallesi Kumru Sokağı’nda saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Anne biri bebek arabasındaki iki çocuğuyla birlikte markete alışveriş yapmaya geldi. Yaşanan olay bir anlık dalgınlık sonucu meydana geldi. Anne bebek arabasını marketin önünde yola bırakıp arkasını döndü. O sırada eğimin etkisiyle hareket eden bebek arabası hızla yokuş aşağı gidip yaklaşık 30 metre ilerledi.

Bu sırada yola bulunan bir araçta, bebek arabasını durdurabilecek yakınlıktaki sürücü olanları izlemekle yetindi. Durumu geç fark eden anne ise panikle bebeğinin peşinden koştu. Durdurulamayan bebek arabası, 3 metre yükseklikte apartman bahçesindeki beton zemine düştü. Neyse ki bebeğin emniyet kemeri takılıydı. Bebek beton zemine çarpmaktan emniyet kemeri sayesinde kurtuldu. Yere çarpan bebek arabası içindeki 10 aylık bebeği korudu. Olay yerine gelen sağlık ekiplerince Atatürk Devlet Hastanesi’ne götürülen bebek, sağlık kontrollerinin ardından müşahedeye alındı. Vatandaşlar bebeğin düştüğü noktadaki koruma tellerinin yıllardır yıkık olduğunu belirterek başka bir olay yaşanmadan bu noktada önlem alınmasını istedi.
Olay iş yerinin güvenlik kamerasınca anbean görüntülendi.

Yorumlar 51 Yorum Var
 • Yolcu72 15.09.2021 20:21
  Diyecek söz bulamadım vallahi...
 • Halid Dazkırı 15.09.2021 19:52
  anneye çok yüklenmeyin, memlekette çok zor durumda insan var ve kafalar çok yorgun. diğer çocuk markete gidip dağıtacak diye endişesinden bebek arabasını unutmuş belli ki.
 • muratbey 15.09.2021 18:15
  eline bir sopa alacan anneyi eşek sudan gelene kadar döveceksin
 • aynur 15.09.2021 16:51
  ben anlamıyorum bu anneleri bu kadar nasıl basiertsiz olur insan. birde öylece firene bile basmadan bırakıyor.
 • Serhan 15.09.2021 16:49
  Buradan tek sonuç çıkıyor, Bebeğin vadesi gelmemiş. O kadar yüksekten normal insan düşse en iyi ihtimalle bir iki kemiği kırılır. Ayrıca o duvarın etrafına çit ya da korkuluk yapmayan bina yönetimi de yüksek oranda suçlu durumda.
Daha fazla yorum görüntüle