Aydın'ın Sultanhisar ilçesindeki bir bakım ve rehabilitasyon merkezinde görevli Aslı Gümüş'ün (38), 12 yaşındaki engelli öğrenciye şiddet uyguladığı iddiasıyla tutuklanmasına neden olan görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, Gümüş'ün kendisini çimdikleyen engelli öğrencinin yüzüne ayağı ile vurup, kollarından tutarak üzerine bastırması ve odanın ortasına sürüklemesi yer alıyor.

Aydın'ın Sultanhisar ilçesindeki bir bakım ve rehabilitasyon merkezinde bakım görevlisi olarak çalışan Aslı Gümüş'ün, 14 Eylül'de yurtta kalan 12 yaşındaki engelli erkek öğrenciye şiddet uyguladığı iddia edildi. Şikayet üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün incelemeleri sonucu güvenlik kameralarından Aslı Gümüş'ün öğrenciye şiddet uyguladığı tespit edildi. Gümüş hakkında idari soruşturma başlatılırken, savcılığa da suç duyurusunda bulunuldu. Gümüş'ün daha önce de aynı kurumda başka bir öğrenciye şiddet uyguladığı da öne sürüldü. Gözaltına alınan ve polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Gümüş, mahkemece tutuklandı.
DARP İDDİASINI REDDETTİ
Gümüş'ün, ifadesinde engelli çocuğu darp etmediğini, kimseye zarar vermemesi için kollarından ve bacaklarından tutup kaldırmaya çalıştığını, kalkmayınca da odanın ortasına doğru sürüklediğini, engelli çocuğun yüzündeki çiziklerin de bu sırada olmuş olabileceğini söylediği ileri sürüldü.
O ANLAR KAMERADA
Gümüş'ün engelli çocuğa şiddet görüntülerine DHA ulaştı. Görüntülerde Gümüş'ün, odanın kapısında sandalyede otururken yanında yerde yatan engelli bir çocuğun bacağını çimdiklemesi üzerine sinirlenip, yüzüne ayağı ile vurduğu, ardından kollarından tutup üzerine bastırdığı görüldü. Gümüş'ün, engelli çocuğu tek kolundan odanın ortasına kadar sürüklediği, bir şeyler konuştuktan sonra kalkıp tekrar sandalyesine oturduğu da görüntülerde yer aldı.
 

Yorumlar 24 Yorum Var
 • Adem 27.09.2021 16:20
  Bende bir engelli babası olarak bayanı kınıyorum onlar melek cennete gidecek bayan cehennemde yaptıklarının cezasını çekecek
 • yener 27.09.2021 16:19
  çok üzüldüm.
 • zafer gülten 27.09.2021 15:46
  kızım bak bende baba tarafından Sulhanhisar lı sayılırım...anan baban pamuk tarlalarında,çilek ekim yerlerinde çapa çapalayıp,pamuk çilek toplayıp ırgatlık yapmayasın diye ne güzel okutmuş seni,bulmuşun rahat işi ekmek yediğin çanağa mı pisliyorsun şimdi.
 • MustafA 27.09.2021 15:44
  Allah korusun gözetsin insandaki merhamet yok denecek kadar Azaldı Rabb'im birilerine muhtaç yaşamak zorunda kalanlara sabır yardım etsin bakanlara da yardımcı olsun Rabbim zor bir durum lakin mükâfat büyük para karşılığı ile olsa bile
 • Zekeriya 27.09.2021 15:43
  Bu cocuklar cok hassas ve ona göre hareket edilmelidir. Yarin her hangi birimizin o duruma düsmeyecegine dair bir garanti var mi? Ceza kesilmeli, tekrarinda bu meslegi yapma yasagi getirilmeli.
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek