İYİ Partili Aytun Çıray, FETÖ'cülerin propagandalarını dillendirerek Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı hedef almıştı. AK Partili Salih Cora, Çıray'a dikkat çeken sorular yöneltti. İşte TBMM'de yaşanan gerginliğin perde arkası...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Milli Savunma Bakanlığı'nın, bütçe görüşmeleri devam ediyor. 

BAKAN AKAR, İYİ PARTİLİ AYTUN ÇIRAY'A SERT KARŞILIK VERDİ: N.H ALIRSIN BÖYLE OY

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray'ın, sözleri komisyonda başka bir tartışma yaratırken, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın da sinirlenmesine neden oldu. Çıray, "Sayın Akar, 2003'ün 4 Temmuz'unda Süleymaniye'de Türk askerlerinin başına çuval geçirme emrini veren Amerika Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Raymond Odierno'nun elinden Liyakat Lejyonu aldınız ödülü, nişanı aldınız" sözlerini sarf etti.

Söz konusu liyakat madalyasını diğer komutanların da aldığını belirten Milli Savunma Bakanı Akar, Çıray'a tepkisini masaya vurarak, "O ödülü bir tek ben mi aldım? Aynı şeyi çiklet gibi çiğniyorsun. Şov yapmak için platformdan yayını izleteceksin, oy alacaksın; n.h alırsın böyle oy" sözleriyle karşılık verdi.

BAKAN AKAR: KAMERAYI KOYMUŞSUN ŞOV YAPIYORSUN

Akar ayrıca, Çıray'ın konuşmalarını telefonundan yayımladığına dikkat çekerek, "Kamerayı koymuşsun, şov ve propaganda yapmak için konuşuyorsun." tepkisini gösterdi.

İYİ PARTİLİ ÇIRAY'IN MONOLOG TAKTİĞİYLE ALGI OPERASYONUNA GİRİŞMESİ AK PARTİLİLERİ ÇİLEDEN ÇIKARTTI

Bakan Akar ve İYİ Partili Çıray arasında tartışma bir süre devam etti. Tartışmaya AK Parti ve MHP'li komisyon üyeleri de katıldı. AK Parti'li milletvekilleri, Çıray'ın kendi konuşmasını videoya çekerek tek taraflı bir şekilde sosyal medya hesabından yayınlanmasını da sert sözlerle eleştirdi.

"TSK KİMYASAL SİLAH KULLANDI MI" TARTIŞMASI

Öte yandan komisyonda zaman zaman, HDP'li milletvekillerinin, TSK'nın terör örgütü PKK'ya karşı kimyasal silah kullandığına ilişkin iftiraları gündeme getirmesi AK Parti ve MHP'li milletvekillerinin sert tepki göstermesine neden oldu.

AYTUN ÇIRAY NEDEN FETÖ'CÜLERİN AĞZINI KULLANIYOR?

Twitter hesabından Bütçe Komisyonu'nda yaşanan tartışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, İYİ Partili milletvekilinin, Bakan Akar'a yönelik algı operasyonunun kaynağının FETÖ'nün propagandası olduğunu ve Çıray'ın FETÖ'cülerle benzer bir dil kullandığını vurguladı.

1-Milli Savunma Bakanımız Sn. Hulusi Akar, bugün plan ve bütçe komisyonunda terörle mücadeledeki başarımızı anlatırken teröristlerin kimyasını bozulduğunu en yalın ifadelerle dile getirdi. Biz HDP’lilerden itiraz beklerken maalesef ses iyi partiden geldi.

"1-Milli Savunma Bakanımız Sn. Hulusi Akar, bugün plan ve bütçe komisyonunda terörle mücadeledeki başarımızı anlatırken teröristlerin kimyasını bozulduğunu en yalın ifadelerle dile getirdi. Biz HDP’lilerden itiraz beklerken maalesef ses iyi partiden geldi.

2-Başarılı operasyonlar sonucunda kimyası bozulanlar kendilerini tek tek ifşa etmeye başladı. Bunlardan biri de FETÖ’nün talimatı ile parti parti dolaşan Aytun Çıray'dır. Müktesebatı gereği Sağlık Bakanlığı bütçesinde konuşması beklenirken bugün sürpriz yaptı.

"KENDİ ARKADAŞLARININ ŞAŞIRDIĞI BİR DİLLE SAÇMALAYARAK NİRVANA YAPTI"

3-Bugün milletimizi gururlandıran operasyonları sevk ve idare eden Hulusi Paşa’mızın gazi meclisimizde bilinçli olarak açık bir dezenformasyona maruz bırakılmaya çalışıldığına şahit olduk. Kendi arkadaşlarının bile şaşırdığı bir dille saçmalayarak nirvana yaptı.

"SAVUNMA BÜTÇESİ YERİNE FETÖ'CÜLERİN ARGÜMANLARINI GÜNDEME GETİRDİ"

4-Aytun ÇIRAY savunma bütçesi ile ilgili soru sormak yerine FETÖ’cü vatan hainlerinin pişirip pişirip kullandığı demode argümanları gündeme getirmeye çalışarak Sayın Bakanımız Hulusi AKAR’ı hastalıklı aklıyla hedef almaya çalışmıştır.

KRİTİK SORULAR...

5-Terörle mücadelenin şiddetlendiği, terör inlerinin yerle bir edildiği bu günlerde, özellikle kahraman Ordumuzu komuta eden Sn. Bakanımız Hulusi Akar’a moral, motivasyon ve destek verileceği yerde tam tersini yapan Aytun Çıray’a da bazı sorular soracağım:

NEDEN PENÇE KILIÇ HAREKATINDAN BİR GÜN SONRA AKLINIZA GELDİ?

6-Bugüne kadar sustunuz da özellikle Pençe Kılıç harekatından bir gün sonra aklınıza soru sormak mı geldi? Birlik ve beraberliğin sergilenmesi gereken bu gazi mecliste Hulusi Akar’ı ve onun nezdinde kahraman ordumuzu zan altında bırakmak nerden aklınıza geldi?

7-Devleti bildiğinizi, geçmişte Müsteşarlık yaptığınızı söylediniz. Zor günde bir ve beraber olan, bazı devlet ve millet işlerini siyaset ötesinde tutan milletimizin bu güzel hasletinden hiç mi nasibinizi almadınız?

8-Milletimiz ve bu gazi çatı altında Hulusi Akar ve onun nezdinde kahraman ordumuzun moralini bozacak sorular sormanızı değil, teröristlerin inlerini başlarına yıkan operasyonlara ve komutanlara tam desteğinizi duymak isterdi!

Ama ne yazık ki sizde o edep yok.

Yazıklar olsun."

Yorumlar 4 Yorum Var
 • Bamsi 23.11.2022 00:47
  Hulusi Pasamiz bizim kabul olmus Duamizdir Helal Olsun Millet olarak biz yanindayiz
 • Vatandaş 23.11.2022 00:15
  O gün ABD ile işbirliği yaparak Türk Askerine tuzak kuran hainler bu gün Türk Askerinin başarısından rahatsız olup it gibi havlıyorlar. Kafirler istemesede Allah cc nurunu tamamlayacak İNŞAALLAH zafer yakındır.
 • ZDinç 22.11.2022 23:53
  Aytun Çıray işin sonunun nereye getireceğini bildiği için çok sakin kendinden emin hallerle konuşuyor planlı bir provokasyon genelkurmay başkanın ağzından kötü lafı duyunca nasıl mutlu oldu puan kaptım diye hemen skor tabelasına bakıyor pişkin pişkin gülerek…Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz Hulisi Paşa’yı görüyor ve takdir ediyoruz.. müsteşarlık yaptın diyor ona emret bakanım dizisini tekrar tekrar seyretmesini tavsiye ediyorum..sakin sinsi çocuk senii ,kunaz seniiii
 • Osmanlı 22.11.2022 23:13
  Hulusi Akarın ağızına sağlık helal olsun hak ettiği ve anladığı dilden konuşmuş şu hainleri bi sustursalarda tüm memleketimizde var ya insanlarımız da toprağımız da derin tertemiz nefez alacak ALLAH'ın svt. İziniyle