Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen sahur programına katıldı. Geleneksel Medya Mensupları Sahur Buluşması adı verilen programda Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun yanı sıra; gazete, radyo, televizyon ve internet medyasının önde gelenleri buluştu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, gönül sofralarının siyaset anlayışlarının temeli olduğuna işaret etti. Varank, “Yasin başkanımız da bu işi layıkıyla yerine getiriyor. Gönül belediyeciliğini Başakşehir’de gerçekleştiriyor. Başakşehir’in bizim siyasi tarihimizde de yeri vardır. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın temellerini attığı bu şehirde aynı görev aşkıyla çalışmalarını yürütüyor” dedi. 

“İSTANBUL’UN SAĞLAM YAPI STOKUNUN EN YÜKSEK OLDUĞU İLÇE”

Gazetecilerle bir kez daha bir araya gelmekten onur duyduğunu dile getiren Kartoğlu da şunları kaydetti:
“Bu yıl maalesef yaşadığımız depremler nedeniyle buruk bir ramazan geçiyoruz. Ama birlikte üstesinden geleceğiz. Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın. Geçtiğimiz yıllarda da söylemiştim; bir gün herkes Başakşehirli olacak. Çünkü burası mutluluğun şehri, bunu en iyi başka bir ilçeye çıktığınızda anlıyorsunuz. Burada kişi başı yeşil alan miktarı Avrupa’nın üzerinde, yine İstanbul’un sağlam yapı stokunun en yüksek olduğu bir ilçe. Trafik derdi yok, yeşil alan çok, sosyal alanlar fazla. Burada insanlar mutlu. O yüzden bir gün herkez Başakşehirli olacak. Sizleri mutluluğun şehrinde ağırlamaktan gurur ve onur duydum.”

Yorumlar 0 Yorum Var
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek