SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile yaptığı basın toplantısında İspanyol gazetecinin Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş ile ilgili sorusuna sert bir yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Sanchez ile yaptığı basın toplantısında İspanyol gazetecinin Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın dava süreçlerine ilişkin provokatif sorusuna net bir yanıt verdi.

Erdoğan, Türkiye'nin hukuk devleti olduğunu hatırlatarak; "Bir basın mensubunun bu teröristleri savunması düşündürücüdür." ifadelerini kullandı. Gazetecinin bu ifadeler üzerine başını sallaması üzerine ise Erdoğan, gazeteciye yönelik olarak, "Başını sallama, ben sallamıyorum" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ifadeleri şu şekilde;

Türkiye bir hukuk devletidir. Kararları yargı verir. Bu isimlerle ilgili hukuk devletimiz kararlarını vermiştir. Bu isimlerden bir tanesi, 100 kişinin ölümüne neden olmuş, birçok kez terör estirmek suretiyle Güneydoğu'da ölümlere neden olmuşlar.

Bir basın mensubunun bu teröristleri savunması düşündürücüdür.

Hukuk neyi emrediyorsa bizler yerine getiririz. Siz tabii Türkiye'de yaşamıyorsunuz herhalde. Bu bölgedeki huzurun temini için attığımız adımlardır. Bunan sonra da böyle devam edecektir.

Yorumlar 82 Yorum Var
 • MAHMUT ATAK 15.06.2024 11:31
  Peki yargı can Atalayı bırak dedi bırakmadın
 • ali 14.06.2024 18:22
  senin allahına kurban sayın cumhurbaskanı
 • İsmail 14.06.2024 05:15
  Boşverin ulusunlar köpekler bricse girince kimseninin umurunda olmaz ne yaptığımız istediğimiz gibi yaparız.
 • Cumhur 14.06.2024 05:13
  Sokaklarda terör estiren başıboş köpekleri istemiyoruz Sokaklarda.
 • Salih 63 14.06.2024 03:59
  Böyle reis dünyada görülmez
Daha fazla yorum görüntüle