Amasya’da dağda doğum yapan inek, yavrusunu köydeki ahıra götürmeye çalışan sahiplerinin aracının önünü kesti. Yavrusunun içindeki aracın peşinden gelip engelleyen anne ineğe sürüdeki diğer ineklerin de destek olduğu yürekleri ısıtan anlar kameraya yansıdı.

Gümüşhacıköy ilçesine bağlı Hacı Abdullah Kışlası mevkisinde yaşayan Serkan Karakuş, hayvanlarını otlatmaya başladı. Birkaç saat içinde sürüdeki ‘Çirkin’ adlı gebe inek gözlerden kayboldu. Oğluyla birlikte aramaya koyulan Karakuş, doğum yapan inek ve dünyaya yeni gözlerini açan buzağıyla karşılaştı.

Bir süre annesinin peşinde ilerleyen sevimli buzağıyı aracına koyan Karakuş, sonrasında kendilerini çok şaşırtan bir durumla karşılaştı. Aracı takip eden anne inek sürüdeki diğer ineklerle birlikte aracın peşinden gelip önünü kesti. İneğin yavrusunu kokladığı anları görüntüleyen evli ve 3 çocuk babası Karakuş çok şaşırdığı bu durumla daha önce karşılaşmadığını söyledi.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • temel 02.06.2021 18:17
  bir de diger hayvanlar var hayvanlara yemek verene saldirir hayvanlari øldurur eziyet eder bir de bu ørnek farki anla hele hayvanlara yemek verenlere sandiran ne oldugu belli olmayan insanlar var direk idam edeceksin
 • Asım 02.06.2021 16:49
  insanlardan da bekleriz.
 • mustafa ali 02.06.2021 13:52
  Bir anneye böylesine şefkat veren Allah Celle ve Şanühü nasıl şefkatlidir kim bilir. Alemlerin Rabbine hamd ve sena olsun. Amin.
 • YUNUS 02.06.2021 12:35
  Tüm annelerin merhameti toplansa ALLAH ın merhameti yanında denizden bir damla olur. ALLAH ın sonsuz merhametini düşününce yapamadığımız kulluktan dolayı utanmamız gerek miyor mu ?