Kars'ın Akyaka ilçesi Camuşlu köyünde sürü sahipleri, kırktıkları yüzlerce küçükbaş hayvanı, yıkanıp temizlenmesi için Kars Çayı'na bıraktı. Hayvanların çayı yüzerek karşıya geçtiği anlar, güzel görüntüler oluşturdu.

Kentte, küçükbaş hayvanların daha sağlıklı gelişmesi için havaların ısınmasıyla birlikte yapılan koyun kırkma işlemi başladı. Hayvanlarda parazit oluşumunu da önlemek için kırkılan yüzlerce küçükbaş hayvanın, temizlenmek için Kars Çayı'ndan geçişi ise seyrine doyumsuz görüntüler oluşturdu. Akyaka ilçesi Camuşlu köyünde oturan Arif Güney'e ait bin 100 küçükbaş hayvan, kırkıldıktan sonra çaya getirildi. Hayvanların suya girmesi için ilk olarak sürüdeki keçiler çaya bırakıldı. Keçilerden sonra koyunlar da tek tek suya atlayıp yüzerek karşıya geçti. Çayın karşısına geçerken temizlenen koyun, kuzu ve keçiler daha sonra otlamaları için dağlık alana götürüldü.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • ayhan büyükgün 11.06.2021 19:48
    maşaALLAH ALLAH çok versin bereketli olsun
  • caner 11.06.2021 16:24
    helal olsun karslı kardeşlerimiz 1100 koyunun yemı kırkılması barınağı temızlenmesı kolay değil ama emeklerinin karşılığını alacaklar çalışan kazanıyor ekonomiye katkı sağlıyorlar yatan laf la kahvede ömür tüketen bir olurmu