Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Samsun'da bir okula ziyaretinde öğrencilerin “Müzikten bırakıyorlar, sınıfta kalma olmasın" şeklindeki isteği herkesi gülümsetti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Samsun’un Canik ilçesinde yeni yapılan Cahit Zarifoğlu İlkokulu'nun açılışını gerçekleştirdi. Bakanın ilkokula geleceğini duyan 8. sınıf öğrencileri de okula gelerek bahçede beklemeye koyuldu. Bakan Özer, okul binasından çıktığı esnada kendisini alkışlayan öğrencileri yanına çağırdı ve onlarla fotoğraf çektirdi.

"Müzikten bırakıyorlar”
Çekilen fotoğraf sonrası öğrenciler, Bakan Özer’e gülümseten isteklerini sıraladı. Öğrenciler, “Hocam müzikten bırakıyorlar. Sınıfta kalma olmasın. Hep sınıfta kalıyoruz. LGS kolay olsun" dedi. Bakan Özer de, “Derslerinize iyi çalışın, her şeyi başarırsınız” karşılığını verdi.

Öğrencilerin istekleri Bakan Özer ve beraberindeki protokolü gülümsetti. Özer, çocukların isteklerini dinledikten sonra okuldan ayrıldı.

Okul çıkışında da Bakan Özer’i alkışlarla uğurlayan ortaokul öğrencileri, daha sonra isteklerini basın mensuplarıyla da paylaştı. Öğrenciler isteklerini, “Sınıfta kalma olmasın. Beden 4 ders olsun. LGS kolay olsun” diye sıraladı. Bazı öğrenciler matematik, Türkçe ve İngilizce derslerinden şikâyet ederek, aldıkları notları söyledi.

Yorumlar 12 Yorum Var
 • Sevda Yilmaz 08.06.2023 16:37
  Kızım 10. Sınıfta bu geçen sene sinifta kaldı bu senede kalacak piskolojimiz çok bozuldu lütfen busene sinifta kalmak kalksın kizimresmen içine kapandı başka şehirden geldiğimiz için bi türlü okula adapte olamadı lütfen yardım edin cocugumu kaybetmek istemiyorum
 • hepböyle 25.03.2022 18:50
  eğitim sistemimiz iyi değil bu bu sadece bu hükümet döneminde değil hiç bir zaman iyi olmadı. çocuklar yeteneklerinin farkına varamadan kaybolup gidiyor. iyi olur inşaallah bundan sonra ne diyeyim...
 • Dertli 25.03.2022 16:18
  Sınıf tekrarının olmaması yanlış karar. Başarılı öğrenci ile başarısız öğrencinin farkı olmalı. Ülkenin 100 yıldır çözülemeyen kanayan yarası Eğitim. Çözülebileceğine de inanmıyorum.
 • seydi 25.03.2022 16:03
  kesinlikle katılıyorum sınıfta kalma olmasın. sürahi sürahi kadar bardak bardak kadar su alır
 • Dadas 25.03.2022 13:35
  ilk öğretim ve liselerde mezun olmadan önce son kez sınav olsun geçemeyen mezun olamasın dört işlemi yapamayan lise mezunları var ?
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek