Elazığ'ın merkeze bağlı Rızaiye Mahallesi'nde ikamet eden Balcı ailesinin penceresine kumru yuva yapınca aile çareyi odayı değiştirip pencereyi iptal etmekte buldu.

Kumrunun çocuk odasının penceresine yuva yaptığını gören Burcu Balcı, eşiyle konuştuktan sonra kuşun rahatsız olmaması için odayı değiştirmeye karar verdi. Çocuk odasını kilere çeviren aile, odayı havalandırmak için bile pencereyi açmazken, odanın ışığını ve perdeyi de kullanmamaya başladı. Örnek bir davranış sergileyen aile, yumurtalarının üzerinde yatan kumrunun rahatsız olmaması için ellerinden geleni yapıyor. Bu duruma en çok sevinenlerden birisi ise evin en ufak bireyi 2,5 yaşındaki Zeynep Feray oldu.

Kumrunun yuva yaptığı odanın daha önce çocuk odası olduğunu aktaran Burcu Balcı, “Sonra baktım ki bir tane kumru yuva yapmaya geliyor. Ben de eşimle konuştum. Kuş bizden rahatsız oluyor dedim. Bu odamızı kiler haline çevirdik. Sonra kuş yumurta yaptı. Rahatsız olmasın diye burayı kapalı bir hale getirdik. Ona ekmek kırıntıları, su veriyorum. Bulgur pilavı bile verdim. İlk başta bizden çok rahatsız oluyordu. Sonra burayı kiler yaptıktan sonra olmadı. Kilo almaya başladığı ve yumurtladığı zaman da kaçmadı. Kumru için hem odayı hem de camı iptal ettik. Her şey o rahatsız olmasın diye. 2,5 yaşında bir tane kızım var. O da çok sevdi. Ona da ara sıra gösteriyorum. O da çok mutlu oluyor, arkadaşlarına bile anlatıyor. İlk defa başımıza böyle bir şey geldi. Çok da güzel oldu. Bize değişik bir anı kattı” dedi.

Yorumlar 5 Yorum Var
 • ARSLAN 10.05.2022 10:48
  Güzel şeyler bunlar.Burcu hanım,Allah sizden razı olsun.
 • Emekli mühendis 10.05.2022 08:56
  Bunlar kumru değil üveyik kuşu, kumrular gri olur, boynu siyah halkalı olur. Sesleri bile farklıdır. Bunlar son zamanlarda çoğalmaya başladı artık kumru göremez olduk.
 • misafir-x 09.05.2022 19:00
  Ne güzel haber bu. Aileden Allah razı olsun onlara dünya ve ahirette sıkıntı vermesin ... Evlerine de huzur, sağlık ,mutluluk , bereket versin inşallah.
 • emekli 09.05.2022 13:25
  kızımın balkonuna yuvaladı balkona yem su konuldu ancak evi kuş biti sardı acayip kaşıntı yaptı
 • Mevlüt 08.05.2022 21:58
  Benim balkonda mandal sepetinde yumurtladı yavru cıktı baya büyüdü