Yaban hayatı popülasyonu fazla olan Artvin’de özelikle dağkeçilerine kenttin her alanında rastlamak mümkün. Dağ keçişi bahçelerde, karayolunda, baraj duvarlarında, mahalle aralarında derken son olarak bir evin çatısında görüntülendi. Ürkekliğiyle bilinen ve avlanması yasak olan dağkeçisini evin çatısında gören bölge halkı sakinleri şaşkına döndü. Evin çatısına nasıl çıktığı bilinmeyen dağkeçisini bölge halkı kendi imkanlarıyla çatıdan indirmeyi başardı. Çatıdan inen dağ keçisi ormanlık alana doğru koşarak uzaklaşırken, o anları Ümit Sezgin isimli yöre sakini cep telefonuyla görüntüledi.

Dağ keçisi yeni Yusufeli yerleşim yerinde
Öte yandan Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Yusufeli yeni yerleşim alanında yaptığı geziler esnafında karşılaştığı dağ keçisini fotoğrafladı. Yeni yerleşim alanın inen dağ keçisi adete Vali Yılmaz Doruk’a poz verirken, Doruk bu görüntüleri "Yeni Yusufeli’ne taşınmaya hazırlanırken gönlümüzde sana da yer var. Hep gel olur mu?" diyerek sosyal medyadan paylaştı.

Yorumlar 1 Yorum Var
  • Doğrucu davut 17.06.2022 19:31
    Bir yerde hayvanlar insanlardan kaçmıyorsa orası yaşanacak yerdir teşekkürler Artvin halkı duyarlılığınız için teşekkür ederim valla gözlerim yaşardı küçücük hayvanın eti için o hayvanlara silah sıkanlar inşallah okur da ders alır... Doğal güzelliklerimizi katletmeyelim milli servetimiz onlar çocuklarımıza miras doğaya vefa borcumuz onlar