Ev fiyatlarındaki fahiş artışla birlikte kiralarda inanılmaz boyutlara ulaştı. Özellikle büyükşehirlerde istenen kiralar vatandaşı şaşkına çeviriyor. Öyle ki İstanbul'da bulunan bir daire için 650 Bin TL aylık kira isteniyor.

Kiralardaki artış bir süredir Türkiye'nin gündeminde. Derme çatma bodrum katlarında bile kira ücretleri 15 bin TL'ye kadar çıkarken; lüks dairelerin kiraları da uçtu.

650 BİN TL KİRA İSTENİYOR

Şişli'de bulunan 7 odalı bir daire için aylık 650 Bin TL kira isteniyor. İnternette yer alan ilanı görenler ilk başta gözlerine inanamasa da başka sitelerde de benzer ilanlarla karşılaştı. 4+1 daire için 390 Bin TL ve 300 Bin TL gibi aylık kiralar isteniyor.

SEBEBİ NE?

TV 100'e konuşan Gayrimenkul Uzmanı Evrim Kırmızıtaş, ilan sitelerinde yer alan dairelerin yüksek kira fiyatlarını serbest piyasaya bağlıyor. Üst limiti olmayan gayrimenkullerde ev sahiplerinin istediği rakamları yazdığını ve aracı firmaların da istediği rakamları ev değeri olarak sunduğunu belirten Kırmızıtaş, alıcıların bilinçli hareket etmesi gerektiğini belirtti.

"ALICILAR BİLİNÇLİ HAREKET EDERSE FİYATLAR AŞAĞI İNECEKTİR"

Kırmızıtaş yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"6+1 bir daireden bahsediyoruz, Boğaz manzaralı ama ev bile değil daireden bahsediyoruz. Yani bulunduğu katta da tek değil. Aylık kirası 650 bin TL. İnternet sayfaları, mevcutta bir kontrol olmadığı için 390 Bin TL'lik daireyi ertesi gün 550 Bin TL'ye de sunabilir. Her evin bir değeri var, alıcılar bilinçli hareket ederse o fiyatlar otomatik olarak aşağı inecektir."

Yorumlar 1 Yorum Var
  • Vatandaş 19.07.2023 12:26
    Bodrum katlarına 15 bin TL isteniyor. Yapılanlar resmen zulum. Zulm ile abad olan kahr ile berbat olur.
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek