Van'da terör örgütü PKK/KCK'ya karşı gerçekleştirdikleri başarılı operasyonlarla bölgede huzur ve güveni sağlayan güvenlik güçleri, yılın en uzun gecesinde de halkın huzuru için görevini sürdürüyor.
Van'da güvenliğin sağlanması, halkın huzur içinde yaşamını sürdürmesi ve kamu düzeninin korunması amacıyla PKK'lı teröristlere yönelik operasyonlarını başarıyla sürdüren İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kentin dört bir yanında görev yapıyor.

Güvenlik güçleri kent merkezi, kırsal alanlar ve binlerce metre yüksekteki üs bölgelerinde sabit noktalarda tuttukları nöbetin yanı sıra kritik bölgelerde devriye gezerek teröristlere, kaçakçılara ve suç örgütlerine geçit vermiyor.

Her koşula uygun kıyafet ve teçhizatlarıyla ağır kış şartlarında da terör örgütüne darbe indiren güvenlik güçleri, operasyonlarını sürdürüyor.
İl Jandarma Komutanlığı ekipleri yılın en uzun gecesi olan 21 Aralık'ta da elleri tetikte nöbet tutuyor.

Uzman Çavuş Adem Akman, AA muhabirine, jandarma olarak her koşulda görevlerinin başında olduklarını belirterek, "Vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru için 7 gün 24 saat görevimizin başındayız. En uzun gecede en uzun nöbeti tutmak için ellerimiz tetikte bekliyoruz. Halkımızın için rahat olsun." dedi.

Yorumlar 15 Yorum Var
 • osman 23.12.2018 22:26
  allah yar ve yardımcınız olsun inşaallah aslan parçaları
 • Vangölü 22.12.2018 17:58
  Babam Allah yardımcınız olsun....İyiki varsınız.Pkk alçağı görsün de kahrolsun.Allah pkk nin ömrünü de size versin babam....
 • gurbetci 22.12.2018 14:16
  ne kadar dua etsek azdir Allah mehmetciklerimizi korusun hem gurlandik Hemde sari kamis ve en son donan askerlerimiz aklima geldi Allah onlar korusun en cok onlari korusun. Bu Rambo Filmi degil 1-1 gercek Vatani görevinde olan yigit kahraman Türk askerleri Allah aslanlarimizi korusun.
 • VANLI HALİL 22.12.2018 10:10
  Halk Size Kurban Olsun
 • Van65 22.12.2018 09:46
  Allah sizlerden razı olsun
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek