Terör bağlantılı belediye başkanlarının görevden alınmasından rahatsız olan CHP'liler algı operasyonuna başladı. CHP'li Gürsel Tekin, Van'da Atatürk portresinin indirildiğini iddia ederken kendi paylaştığı videoda Atatürk portresinin indirilmediği sadece yerinin değiştirildiği görüldü. Gürsel'in açıklamasına daha sonra valilikten de yalanlama geldi.

Bu sabah İçişleri Bakanlığınca,Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk görevden uzaklaştırıldı.Diyarbakır'a Diyarbakır Valisi Güzeloğlu, Mardin'e Mardin Valisi Yaman, Van'a Van Valisi Bilmez belediye başkan vekili olarak görevlendirildi.

HDP'LİLERİN İNDİRDİĞİ ERDOĞAN FOTOĞRAFINI ASTI

 Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak atanan ve sabah göreve başlayan Vali Mehmet Emin Bilmez, ilk iş olarak makama daha önce HDP'lilerin indirdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını astı. 

CHP ALGI OPERASYONUNA BAŞLADI

Bilmez'in bu hamlesi HDP'lilerden önce CHP'lileri rahatsız etti.CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin Twitter hesabından algı operasyonu yaparak kayyumun Atatürk portresini indirdiğini iddia ederek, "Saray'ın Van Kayyumu ilk iş Atatürk resmini indiriyor, Erdoğan resmini astırıyor.Neden? Atatürk milli egemenliğin simgesidir.Bunlar "egemenlik milletin değil, sarayındır" diyor Saray'ın resmini asıyor. Zihniyet bu kadar açık." dedi.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Mardinli 20.08.2019 15:51
    chp demek milletin başına bela demek.
  • DIYARBAKIRLI 19.08.2019 17:16
    Ah ulan chp sen ne balaymışsın milletin basina..
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek