AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, CHP'li bir ismin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü iddiasına ilişkin, "Niye Kılıçdaroğlu çıkıp da gerçeği açıklamıyor? Kulağınızın üstüne yatıyorsunuz, üç maymunu oynuyorsunuz. Kamuoyunu iftirayla yalanla aldatıyorsunuz. Kendi kumpasınız kendi elinizde patladı, kendi yalanlarınız kendi kucağınızda kalacak." dedi.

Akbaşoğlu'nun tam açıklaması ise şöyle:

"Bir haftadır, Sayın Cumhurbaşkanımızın bir CHP’li ile görüştüğü ve kendisine genel başkanlık teklif ettiği yalanıyla ilgili bir köşe yazarı üzerinden yapılmaya çalışılan ama tersine dönen kumpasa, algı operasyonuna şahit oluyoruz.

İddianın sahibi Rahmi Turan böyle bir yalanın parçası olduğu için bugün köşesinden özür yazısı yayınladı, Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve okurlarından özür diledi. 
İddianın sahibi Rahmi Turan özür diledi ancak yalanın üretildiği yer olan CHP ve genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu iftirayı ve kumpası sürdürmeye ne yazık ki devam ediyor.
Bu yaşanan Türk siyasi tarihinin kara lekelerinden biridir. Siyaset bu lekeyi temizlemelidir, bu lekeyi temizleyecek olan da CHP’li yöneticiler ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’dur.
Sayın Cumhurbaşkanımız iddialar üzerine "Ben Cumhurbaşkanlığını ortaya koyuyorum, sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun" dedi. Çok net bir ifade ile durumu yalanladı hatta Cumhurbaşkanlığını ortaya koydu. 
Bunun üzerine CHP Genel Başkanı ne dedi?
İfadeyi kendi ağzından okuyorum, “Seninle her yerde, her ortamda tartışmaya hazırım”.
Bu meydan okumanın cevabı bu mu olmalı. Bu cevap bile durumu ortaya koymaya yetiyor.
Ben de Genel Başkanlığımın ortaya koyuyorum, eğer bunu ispat edemezsem CHP Genel Başkanlığından istifa ederim diyemiyor.

CHP yönetimi ve Kemal Kılıçdaroğlu, böyle bir yalan ve iftiraya dayalı kumpas ile bir haftadır gündemi meşgul ettikleri için Sayın Cumhurbaşkanımızdan, aziz Milletimizden ve kendilerine oy veren CHP seçmeninden özür dilemelidir. Kendilerini özür dilemeye davet ediyoruz."

Yorumlar 3 Yorum Var
  • hasan 28.11.2019 23:38
    komşu komşu hu hu oğlun geldimi geldi :))
  • Erdal 28.11.2019 23:07
    imam43 memleket meseleleri ile uğraşan reis ve akp diğerleri köstek olmakla meşgul bilhassa chp.
  • Imam43 28.11.2019 21:44
    Birbirinizle uğraştığınız kadar memleket meseleleri ile uğraşsaydınız çoğu problem hallolurdu.
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek