EMLAK / 22.03.2020 08:58

Türk Tabipleri Birliği, yerli test kitini beğenmedi!

Koronavirüsün tespitinde geliştirilen yerli test kiti, Türk Tabipleri Birliği'ni memnun etmedi.

Resmi olarak Çin'den başladığı, gayri resmi olarak ABD askerlerinin Çin'e taşıdığı sanılan koronavirüs, şimdiye kadar yaklaşık 4 ayda 300 binden fazla insanı hasta etti, 13 bin kadar insanın ölümüne yol açtı.

TÜRKİYE, HER TÜRLÜ ÖNLEMİ ALIYOR

Dünya Sağlık Örgütü'nün pandemi(salgın) olarak kabul ettiği koronavirüsle mücadele için Türkiye'de de en başından beri gerekli tüm önlemler alınıyor, uyarılar yapılıyor.

YERLİ TEST KİTİ HAZIR

Virüsün tespiti için gereken test kiti de yerli imkanlarla geliştirildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde bu önemli gelişmeyi TBMM Genel Kurulu'nda duyurdu. 

TTB BUNDAN DA RAHATSIZ

Ne var ki, Türk Tabipleri Birliği, devletin ortaya koyduğu her faydalı icraatte olduğu gibi, bu gelişmeyi de önemsizleştirme çabasında.

Sosyal medyadan "İnsan yaşamı her şeyden önce gelir. Başarı yerli test icat etmek değil, gereksinim duyan yurttaşlarına yaygın test uygulayabilmektir." paylaşımı yapan TTB, yerli kitin, ekonomik olarak daha uygun olması ve testlerini daha hızlı bir şekilde şüpheli vatandaşlara uygulanması amacıyla geliştirildiği gerçeğini ya bilmiyor, ya da görmezden geliyor. 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Selçuk Bayraktar'tan heyecanlandıran paylaşım! EMLAK - 22.05.2020 Ekrem İmamoğlu'ndan 'eşcinsel evlilikle' ilgili skandal açıklama EMLAK - 22.05.2020
 • Polat 22.03.2020 13:31 /

  Bunlar beğenmediyse yapılan iş kesin doğrudur.

 • Kader 22.03.2020 12:04 /

  Odaların hepsi turkiyeye düşmanlık için kurulmuş anlaşılan kapatılsın hepside kendilerin ne gibi bir çabaları var ne yapmışlar onu söylesinler

 • Misafir 22.03.2020 10:21 /

  Tanıtımını Başörtülü Bir Hanımın Yaptığından Dolayı Kronik İstemezük Sendromu Başgöstermiş Olabilir Kendilerinde

 • BLAUBERG 22.03.2020 09:25 / 1 kişi beğenmiş /

  Bunların amacı başka.almanyadan,amerikadan,israilden,ingilizden ithal et bak bakalım karşı çıkarlar mı.asla çıkmazlar.çünkü efendilerinden almış olursunuz.buda Türk (sözde Türk) tabibler birliğini memnun eder.biz bunlarla ne yapacaz.keşke virüs direkt bunları bulsa da kurtulsak bunlardan.

emlak kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla