EMLAK / 15.09.2020 14:40

Yunan milletvekili baklayı çıkardı: İtiraf etmeliyiz Meis'i bile kaybederiz

Yunan milletvekili Dimitris Kammenos, Skai TV'de katıldığı programda Yunan işgali altındaki Meis adasına ilişkin itirafda bulunarak, "Yunanistan Lahey'e giderse, Meis Adası'nı kaybeder. ABD'nin Türkiye'den Yavuz gemisinin bölgeyi terk etmesini istemesi bir şey ifade etmiyor" dedi. 

Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran Yunanistan'dan itirafların ardı kesilmiyor. Yunanistan milletvekili Dimitris Kammenos'tan Doğu Akdeniz'de hak ve çıkarlarını korumak için mücadelesini sürdüren Türkiye ve Yunan işgali altındaki Meis adasına ilişkin itiraf gibi açıklama geldi.

Yunanistan merkezli Skai TV'de katıldığı programda açıklamalarda bulunan Kammenos, "Yunanistan Lahey'e giderse, Meis Adası'nı kaybeder. ABD'nin Türkiye'den Yavuz gemisinin bölgeyi terk etmesini istemesi bir şey ifade etmiyor" dedi.

YUNANİSTAN LAHEY'E GİDERSE MEİS'İ KAYBEDER

Kammenos, Yunanistan'ın Lahey'e gitmesi durumunda Meis'i kaybedeceğini itiraf ederek şöyle konuştu: "Beni daha çok başka bir şey ilgilendiriyor. Bu konuda Yunan halkına gerçeği söylemeliyiz. Bakoyanni (Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in kız kardeşi) Meis'in münhasır ekonomik bölgesini kaybedeceğimizi bildiğimiz halde Lahey'e gitmemiz gerektiğini söyledi. Ona katılmıyorum. Yunan halkına eğer Lahey'e gidersek Meis Adası'nın münhasır ekonomik bölgesini (MEB) kaybedeceğimizi söylememiz gerekiyor. İnsanlara gerçeği söylememiz gerekiyor. İnsanlar Lahey'e gitmemiz gerektiğini söylediğinde bunun ne anlama geldiğini bilmiyor. Elimizde olan çoğu şeyi kaybederiz. Ben Meis'i ve kıta sahanlığımızı kaybedeceğimizi söylüyorum. Eski Yunanistan Dışişleri Bakanı Georgios Katrougalos, Türkiye'nin geniş bir sahile sahip olduğu konusunda bir konuşması var. Bu tam olarak mahkemede bir sorun olacak çünkü herkes için geçerli bir karar almak zorunda kalacaklar. Bu yüzden Amerikalılar, anlaşmaya varmak için baskı yapıyor. İnsanlara Lahey'e gidersek Meis'i kaybedeceğimizi söylemeliyiz." 

"ERDOĞAN BİZİ ASLA UMURSAMAYACAK"

Kammenos, ABD'nin Yavuz gemisinin faaliyetlerini 'barışçıl' yollarla durdurmasını sağlaması gerektiğini öne sürerek, "Çünkü Türk lideri Erdoğan kimseyi umursamıyor. Bizi bir daha asla umursamayacak. O gemi o bölgeyi asla terk etmeyecek" ifadelerini kullandı.

ABD'nin uyguladığı baskıya rağmen Türkiye'nin faaliyetlerine devam edip etmeyeceği sorusuna Kammenos, "Erdoğan onlara ya da herhangi bir kimseye aldırış etmiyor" yanıtını verdi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Yunan medyasında SİHA korkusu: 'Geri adım atarsak Türkiye...' EMLAK - 24.09.2020 İYİ Parti'de deprem! 'Delikanlı ol' deyip istifaya davet etti EMLAK - 24.09.2020
 • DİRİLİŞ 16.09.2020 09:22 / 3 kişi beğenmiş /

  Erdoğan Türkiyenin Haklarını Meşru kurallar Çerçevesinde Yiğitçe mertçe Savunuyor.

 • Manisalı 16.09.2020 09:03 / 4 kişi beğenmiş /

  Biraz daha ısrarcı olursanız elinizde olanlarda gider.buna dimyata pirinçe giderseniz evdeki bulgurdan olursanız.

 • Manisalı 16.09.2020 09:00 / 4 kişi beğenmiş /

  Ha şunu bileydiniz.türkiye her zaman haklıdır.çünkü haksız bir şey yapmaz.

 • aslan sever 16.09.2020 07:37 / 6 kişi beğenmiş /

  Aslan Reis sayende bu it kopuklar ruyadan uyanıyorlar

 • Türk 16.09.2020 00:38 / 24 kişi beğenmiş /

  Ne güzel sözler işitiyoruz gurur duyuyorum Cumhur başkanımla var olasın bir olasın diri olasın önce ALLAH yardım etsin sonra bizler yanındayız reisssss

emlak kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla