Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil, katıldığı MTV yayınında skandal açıklamalara imza attı. Elcik Türkiye'nin Kıbrıs'ta Rumlara yönelik etnik temizlik ve asimilasyon gerçekleştirdiğini öne sürdü.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, Mayıs TV’deki bir programında skandal cümlelerle Türkiye’yi hedef alarak Güney Kıbırs Rum Kesimi'nin sözcülüğüne soyundu.

Türkiye’yi “istilacı” olarak nitelendiren Şener Elcil, “Normal bir ülke değildir burası. Burası Türkiye’nin işgalinde olan istila edilmiş bir yerdir. Bu yerde de Türkiye kansız bir soykırım uyguluyor Kıbrıslı Türklere. Demografik yapısını değiştirmeye çalışıyorlar  ve başardılar da. Adım adım ilerliyor bu an. Türkiye’de ne varsa burada da olacak söylemi bunun bir açılımı aslında” dedi.

Yorumlar 250 Yorum Var
 • Şemseddin Petek 09.01.2021 16:06
  Allah a şükürler olsun ki, TC 1974 harekatını yapabilmiş. Yoksa Kıbrıs zaten konuşan her ne ise Rumlaşmış imiş. Çok yaşa milletim, çok yaşa ülkem ve devletim
 • mrtnht 14.10.2020 22:25
  kralların taçları beni bağlar büyü mü? orduları açamaz gönlümdeki düğümü. saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü. bin cihana değişmem şu öksüz türk'lüğümü.
 • Ahmet 14.10.2020 01:17
  Rum tarihini okuyan rumun zurnasını çalar mustafa gibi .
 • hikmet 13.10.2020 19:07
  Bu şahıslar moda şimdi . Reis düşmanlarının ortak tavrı şaşmayın.istanbul izmir nasıl kazanıldı pkk ya terorist diyemiyenler kazanmadı mı ,bunların dostlarına bakın.bu mahluklar tarih boyunca vardı ve kafaları kesilene kadar hayinlik yaparlar .bunlar aynı zamanda yalan profosorü dür.
 • BOR 13.10.2020 18:38
  Kipris Türkiyenin isqali altinda diyil, kanadi altindadir. Nankör-mankurtlar. Eyer Türkiye sizleri koruma altina almasaydi rumlar sizleri çokdan denize dökmüsdür
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek