İBB Meclis Üyesi Kübranur Uslu Meclis'te yaptığı konuşmada, CHP'nin geçmiş yıllardaki başörtü tutumunu eleştirdi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Kübranur Uslu, İBB Meclisi’nde CHP'nin geçmiş yıllardaki başörtüsüne yönelik tutumuna ve Cumhuriyet Halk Partili Fikri Sağlar’ın bir televizyon programında başörtülü hâkim ve savcılara karşı nefret söyleminde bulunmasına ilişkin konuşma yaptı.

"AKLIMIZIN HAFİFE ALINMASINDAN BIKTIK"

Uslu yaptığı konuşmada  "Öncelikle şunu söylemek istiyorum, en azından kendi adıma; gerçekten bıktım, bıktık. Aklımızın hafife alınmasından, yaşanan vakalar hiç yaşanmamış gibi davranmamızın bizden beklenmesinden bıktık.

"BİNLERCE KADININ OKUMA HAKKINI KİMLER ELİNDEN ALDI?"

Seçilme hakkımızı kullanmamıza yıllarca kimler engel oldu? Üniversitelerde başörtü yasağını Anayasa Mahkemesi'ne kimler götürdü? Binlerce kadının okuma ve meslek edinme hakkını kimler ellerinden aldı?

"SAMİMİ OLUP OLMADIĞINIZA MİLLET KARAR VERECEK"

Dün yasakçı zihniyeti savunanların bugün tersine bir tutumda bulunduklarını görüyoruz. Burada sorguladığımız şey çok açık ve net şudur: Bu husustaki samimiyetiniz. Samimi olup olmadığınıza elbette millet karar verecektir.

Fakat samimi olmak en azından hak gaspına uğrayan kadınlardan özür dilemeyi ve pişman olmayı gerektirir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar 82 Yorum Var
 • Zekeriya 18.01.2021 18:52
  CHP nin görevi bu. Seytanin görevi de insanlar arasinda huzursuzluk cikarmak degil mi? Seytanin yaptiklari ile chp nin yaptiklarinin arasinda bir fark gösterebilecek kimse cikabilir mi? Onlarin derdi hizmet degil ki. Kendileri gibi düsünmeyen herskesi kücümsemek, ezmek, hor görmek ve onlarin yasam alanlarini kisitlamak.
 • bir dost 18.01.2021 15:10
  CHP'nin demokrasi anlayışı: - Seçim yapılsın, ama sadece bana oy verebilirsiniz. Onda da oyu açıktan vereceksiniz ben gizlice sayacağım. (bkz. Tek parti dönemi) - Seçim yapılsın ama beni seçin, seçmezseniz, çöreklendiğim kurumları kullanarak ülkeyi hükümet yerine arkaplandan ben yönetirim. (Bkz. Çok partili dönem)
 • mustafa 17.01.2021 20:38
  bak güzelim demokrasi insanların kendini ifade etme özgürlüğüne de yansımış. Hükumetimizi tekrar tebrik ediyorum. Ben atatürkçüyüm diye göğsünü geren teyzeye biz senelerdir birşey demedik. Bu kızda ben başörtülüyüm diye göğsünü gerecek ve başkasıda (bizim saygı duyduğumuz gibi) ona saygı duyacak. Demokrasi herkese demokrasi değilmi?
 • İslam 17.01.2021 20:34
  Gurur duydum. Helal olsun bacımıza. Ben bazı anlamsız yorum yapan ve güya ülkücülük taslayan kişiydi burdan( Almanya’dan kınıyorum. Kamal, pardon Kemal biraz daha bu video yu analiz yaparsan anlarsın.
 • Vehbi Yaldiz 17.01.2021 20:23
  Islam dinine savas açan bir partiden ne bekliyorsunuz
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek