Muğla’nın Fethiye ilçesinde çıkan orman yangınını söndürme çalışmalarını yerinde inceleyen Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, yangının sabotaj sonucu meydana geldiğini düşündüklerini açıkladı.

Ölüdeniz Mahallesi Ocak mevkiindeki ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yerleşim yerlerine yakın bir noktada çıkan yangın sonrası ihbar üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve Kaymakam Eyüp Fırat yangın bölgesine gelerek çalışmaları yakından takip etmek için bölgeye gitti.

“Sabotaj olduğunu düşünüyoruz”

Yangın bölgesinde söndürme çalışmalarının devam ettiğini belirten Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Türkiye’nin 66 noktasında çıkan yangınların sabotaj olma ihtimali büyük ihtimal. Maalesef burada da bu konu üzerinde duruluyor. Bir çok görgü tanığından aldığımız neticeler doğrultusunda bizler bu yangının sabotaj nedeniyle çıktığını düşünüyoruz. Ama şu an itibariyle baktığımız zaman yerleşim alanı ve oteller bölgesini tehdit eder durumda değil” diye konuştu.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • Vatandaş 01.08.2021 16:07
  Sabotaj olduğu kesin zaten. Birileri düğmeye bastı içimizde ki hainler de harekete geçti. Teröre terör diyemeyen parti liderlerini görüyoruz. Konuştuklarında millilikten söz ediyorlar. Ülkesini dışarıya şikayet eden onların sözcülüğünü yapan birine milli gözüyle bakamayız.
 • Vatandaş 01.08.2021 15:45
  Her yeri yangın yerine çevirenler K.K.'nın dostlarıdır. Nerede vatan devlet düşmanı varsa bunların dostudur. Olay çok yönlü araştırılmalı sebep olanları da ortaya çıkararak yargı önüne çıkarılmalı. Mecliste de dokunulmazlık dosyaları rafa kaldırılmamalı. Teröre ve destekçilerine yıllarca müsamaha ede ede vatanımızı kaybediyoruz.
 • Serdar 01.08.2021 14:46
  Allah icin yakaladiklarinizi ormanda infaz edin yasatmayin. Aci cektire cektire infaz edin onlari.
 • Ahmet 01.08.2021 12:33
  Hâlâ düşünmek kelimesini kullanmak bile.birisinden korktuğunuzun kanıtı.sabotaj diyemyorsunuz.